• جمعه ۲۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۰
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 972-10797-5
  • خبرنگار : 8119
  • منبع خبر : گفتگو

رئیس اداره میراث فرهنگی ملایر خبر داد

ضرورت برگزاری همایش گردشگری ملایر در سطح ملی توسط جامعه دانشگاهی

 رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان ملایر گفت: هر ساله روز 28 اردیبهشت روز جهانی موزه ها و آغاز هفته میراث فرهنگی بوده و سازمان ایکوم شعار امسال را "موزه های بهم پیوسته، رویکردهای نو، مردمان نو" نامگذاری کرده است.

ابراهیم جلیلی در گفت وگو با ایسنا، منطقه همدان، با اشاره به اهمیت و ارزش موزه ها در تبادلات فرهنگی جامعه امروز، اظهار کرد: امسال در هفته میراث فرهنگی در سطح شهرستان ملایر برنامه های شاخصی تدارک دیده شده است که از جمله آن می توان به رایگان بودن بازدید از موزه ها در روز 28 اردیبهشت ماه اشاره کرد.

وی با بیان اینکه این اداره در هفته میراث با تمام نهادها و ادارات شهرستان برای بازدید از موزه همکاری دارد، ادامه داد: انتخاب همدان به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای آسیایی، نیازمند تدوین اهداف و ضرورت ها و تشکیل کمیته ها و ارائه پیشنهاد برنامه های ادارات درسطح ملی یا بین المللی است.

جلیلی با تأکید بر ضرورت تأمین اعتبار لازم در این زمینه، ادامه داد: برگزاری جشنواره شهر ملی مبنت ایران، برگزاری جشنواره های شیره پزی، خوشه برتر و پژوهشکده انگور، برپایی ورزش های پهلوانی و زورخانه ای آسیایی، برگزاری همایش راهکارهای توسعه گردشگری درسطح ملی و برگزاری جشنواره باغ تاریخی سیفیه از جمله پیشنهادات مطرح شده در سطح ملی و بین المللی در راستای رویداد "همدان 2018" است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ملایر به اهمیت برگزاری جشنواره ها در بحث گردشگری و مقایسه جشنواره شیره پزی با گلاب گیری کاشان اشاره و خاطرنشان کرد: شیره ملایر به لحاظ حجم تولید و محصولات جانبی ظرفیت های بیشتری نسبت به گلاب دارد.

جلیلی با بیان اینکه لازم است تبلیغات بیشتری در سطح ملی برای معرفی جشن شیره پزی ملایر صورت گیرد، افزود: باتوجه به وجود 11 دانشگاه در سطح شهر ملایر، وجود رشته جغرافیای توریسم و اساتید کارکشته و باتوجه به زیرساخت های موجود در زمینه گردشگری، برگزاری همایش گردشگری در سطح ملی حداقل مطالبه ای است که از جامعه دانشگاهی و فرهیخته شهرستان انتظار می رود.

وی همچنین با تأکید بر اهمیت و ضرورت راه اندازی فاز اول شهر زیر زمینی سامن قبل از رویداد "همدان 2018"، گفت: اولویت کار را واگذاری زمین برعهده مخابرات است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: