• شنبه ۵ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۱
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 973-2497-5
  • خبرنگار : 8118
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فرماندار اسدآباد اعلام کرد

محیط زیست کشتارگاه اسدآباد را چشم و گوش بسته تعطیل کرده

فرماندار شهرستان اسدآباد گفت: در راستای تعطیلی کشتارگاه شهرستان محیط زیست چشم و گوش بسته اقدام و بدون هیچ مذاکره‌ای تنها بخشنامه را اجرا کرده است.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، کریم حمیدوند در کمیسیون تنظیم بازار شهرستان اسدآباد، اظهار کرد: تعطیلی کشتارگاهی که تنها 4 سال فعالیت داشته و تقریبا در مرز صنعتی شدن بوده، به جهت اجرای بخشنامه‌ها توسط محیط زیست چشم و گوش بسته انجام شده است.

وی با اشاره به تعطیلی کشتارگاه شهرستان اسدآباد از سال 95 تا کنون و انجام کشتار دام خارج از اسدآباد افزود: طی بازدید از کشتارگاه شهرستان اسدآباد به نسبت 90 برابر کشتارگاه تویسرکان از وضعیت بهتری برخوردار بوده و در زمان تعطیلی آن باید محیط زیست ضمن توجه به وضعیت شهر با اطلاعات لازم در راستای عدم تعطیل شدن کشتارگاه با طرف صادرکننده بخشنامه وارد مذاکره می‌شد.

حمیدوند با انتقاد از محیط زیست در این امر گفت: نباید برای انجام و اجرای موافقت‌نامه و مجوزها و  بخشنامه‌ها به بله، قربان‌گویی اقدام کرد بلکه گاهی برخی از بخشنامه‌ها ضربه به شهر خواهد بود و باید با وارد مذاکره شدن در مرتفع شدن مشکل با توجه و نگاه به وضعیت شهرستان تلاش کرد.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر تدابیری برای فعال کردن مجدد کشتارگاه دام شهرستان با همکاری دادستان شهر درنظر گرفته شده است.

حمیدوند با تأکید بر کنترل و نظارت قیمت‌ها در سطح بازار افزود: جلوگیری از نوسانات قیمت‌ها از افزایش و قیمت‌های حبابی بازار جلوگیری می‌کند.

گفتنی است؛ کشتارگاه اسدآباد فعالیت خود را از سال 91 آغاز کرده بود و با وجود داشتن مجوز استقرار به علت ایجاد آلودگی زیست‌محیطی در فروردین سال 95 تعطیل شد.
با توجه به تذکرها و اخطارهای پی‌در پی محیط زیست اقداماتی از سوی این کشتارگاه برای مرتفع شدن مشکلات صورت گرفت اما به استاندارد موردنظر محیط زیست نرسید و همچنان این کشتارگاه در تعطیلی به سر می‌برد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: