• یکشنبه ۶ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-1491-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : گفتگو

مدیرکل بنیاد مسکن استان همدان اعلام کرد

برگزاری جشن پایان صدور سند مالکیت روستایی در همدان

مدیرکل بنیاد مسکن استان همدان با بیان اینکه تا انتهای سال جشن پایان صدور سند مالکیت روستایی در همدان گرفته می‌شود، گفت: 90 درصد از اماکن روستایی استان همدان از سند مالکیت بهره‌مند هستند.

حسن ظفری در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با اشاره به اینکه اماکنی هستند که مالکین رغبتی به صدور سند نداشته و یا در این واحدها حضور ندارد، اظهار کرد: امیدواریم با همت سازمان ثبت اسناد، اوقاف و امور خیریه و بیناد مسکن استان بتوانیم برنامه صدور سند مالکیت را به صورت تمام و کمال به اتمام برسانیم و پرونده سند مالکیت روستایی را ببندیم.

وی تصریح کرد: در استان همدان 177 هزار واحد مسکن روستایی وجود دارد که بخشی بازسازی و مقاوم‌سازی شده و بخشی نیز بافت قدیمی است که سند مالکیت برای هردو نوع مسکن روستایی صادر شده است.

وی با بیان اینکه تا کنون بیش از 140 هزار سند مالکیت روستایی در استان همدان صادر شده است، یادآور شد: نقشه ثبتی بیش از 873 روستا تهیه شده است.

ظفری با تأکید بر اینکه نوسازی و بهسازی 12 هزار واحد مسکن روستایی در سال 97 هدفگذاری شده است، افزود: شاخص بهسازی مسکن روستایی در استان همدان 50 درصد است در حالیکه میانگین کشوری 43 درصد است که امیدواریم بتوانیم این شاخص را تا پایان امسال به 53 درصد ارتقاء دهیم.

مدیرکل بنیاد مسکن استان همدان از افتتاح 2500 واحد روستایی در هفته دولت خبر داد و یادآور شد: پیش‌بینی می‌شود در هفته دولت 2500 مسکن روستایی به بهره‌برداری برسد.

وی خاطرنشان کرد: در سال گذشته سهمیه استان در بهسازی مسکن روستایی 9800 فقره بود که بیش از 8000 فقره ابلاغ شد و خوشبختانه اکثر متقاضیان به نظام بانکی معرفی شده و موفق به عقد قرارداد شدند.

ظفری با بیان اینکه بازنگری طرح هادی روستایی یکی از برنامه‌های اصلی بنیاد مسکن استان است، گفت: بازنگری طرح هادی 343 روستای استان به اتمام رسیده و برای سال 97 نیز بازنگری 40 روستا هدفگذاری شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: