• یکشنبه ۶ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-1890-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : گفتگو

مخالفت دامپزشکی با فعالیت دوباره کشتارگاه اسدآباد

مدیرکل دامپزشکی استان همدان با تأکید بر اینکه مخالف فعالیت دوباره کشتارگاه سنتی اسدآباد هستیم، گفت: این کشتارگاه به هیچ‌وجه شرایط بهداشتی لازم را برای فعالیت دوباره ندارد.

دکتر محمودرضا رسولی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با بیان اینکه بسته شدن کشتارگاه سنتی اسدآباد پس از بررسی کارشناسان بهداشت، محیط زیست و دامپزشکی انجام شده است، افزود: پلمب این کشتارگاه هیچ مشکلی در اسدآباد ایجاد نکرده و در حال حاضر گوشت بهداشتی و پیش‌سرد شده و با لیبل بهداشتی در بین واحدهای مختلف توزیع می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این کشتارگاه سنتی بوده و در حریم 3 واحد تولیدکننده موادغذایی فعالیت می‌کرد، ادامه داد: این کشتارگاه برای واحدهای اطراف آلوده‌کننده بوده و مشکل بهداشتی داشته است.

رسولی خاطرنشان کرد: این کشتارگاه امکانات بهداشتی لازم همچون سیستم پیش‌سرد و تصفیه فاضلاب را ندارد و تصمیم پلمب این واحد در استانداری و با حکم قضایی انجام شده است.

وی تصریح کرد: در صورتی‌که کشتارگاه سنتی اسدآباد مجددا فعال شود تمام تلاش‌های انجام شده برای تعطیلی کشتارگاه‌های سنتی رزن و تویسرکان نیز بی‌نتیجه خواهد بود.

مدیرکل دامپزشکی استان همدان با تأکید بر اینکه رعایت بهداشت برای حفظ سلامتی مردم از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، اضافه کرد: نباید به علت حفظ منافع برخی از بهداشت و حفظ سلامتی مردم چشم‌پوشی کرد.

وی ادامه داد: از سرمایه‌گذار این واحد دعوت شده تا پیگیر اخذ مجوز کشتارگاه صنعتی کوچکی در شهرستان اسدآباد باشد تا اجازه فعالیت به وی داده شود.

رسولی تأکید کرد: با چشم و گوش باز و با تأسی از الگوی بهداشتی تعریف شده از سوی کشور عمل کرده‌ایم و این کشتارگاه به علت مشکلات بهداشتی قابلیت بازگشایی دوباره ندارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: