• یکشنبه ۶ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 973-593-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

افزایش هزینه‌های ثبت‌نام دوره‌های آموزشی فنی‌وحرفه‌ای

معاون آموزش اداره‌کل فنی‌وحرفه‌ای استان همدان درباره افزایش هزینه‌های دوره‌های آموزشی این سازمان گفت: افزایش هزینه‌ها سالانه و به صورت کشوری در پورتال ثبت‌نام دوره‌های آموزشی این سازمان اعمال می‌شود و اداره‌کل استان‌ها در این زمینه نقشی ندارد.

رضا زارعی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، درباره هزینه‌های مشاوره دوره‌های رایگان این سازمان که به عنوان هزینه شرکت در آزمون و صدور کارت از طریق پورتال ثبت‌نام و به صورت پرداخت اینترنتی دریافت می‌شود، اظهار کرد: از متقاضیان شرکت در دوره‌های رایگان هزینه‌ای در حدود 5 هزار تومان دریافت می‌شود و افراد می‌توانند با دریافت کد پذیرش نسبت به ثبت‌نام در دوره‌های آموزشی مراکز دولتی و آزاد این سازمان اقدام کنند.

وی با بیان اینکه در پورتال هزینه‌ای در حدود 3 هزار تومان بابت حق مشاوره نیز دریافت می‌شود، افزود: این مبلغ تا سال گذشته 3 هزار تومان بود اما هزینه‌ای که در هنگام پرداخت اینترنتی و درگاه پرداخت الکترونیکی پورتال به آن افزوده می‌شود مربوط به افزایش قیمت هزینه مشاوره‌ها است.

معاون آموزش اداره‌کل فنی‌وحرفه‌ای استان همدان ادامه داد: افزایش هزینه‌ها سالانه و به صورت کشوری در پورتال ثبت‌نام دوره‌های آموزشی این سازمان اعمال می‌شود و اداره‌کل استان‌ها در این زمینه نقشی ندارد.

زارعی در پاسخ به سوال به اینکه حق مشاوره به چه منظور دریافت می‌شود در حالیکه مشاوره‌ای در سیستم ثبت‌نامی پورتال صورت نمی‌گیرد، گفت: این مطلب در سایت کشوری اعمال شده تا مشاوره‌های آموزشی و اشتغال به کارجویان ارائه شود و اگر چنین مشاوره‌هایی در هنگام ثبت‌نام انجام نمی‌شود ایراد از سایت کشوری است و فنی‌وحرفه‌ای استان دخالتی در این موضوع ندارد.

معاون آموزش اداره‌کل فنی‌وحرفه‌ای استان همدان در پایان گفت: مسئولان آموزش و مربیان مراکز موظف به ارائه خدمات مشاوره در این زمینه هستند و ارزیابی کیفیت ارائه این خدمت قابل پیگیری است .

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: