• یکشنبه ۶ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-894-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

ثبت 2 موقوفه جدید در همدان

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان همدان گفت: همزمان با اجرای طرح ضیافت الهی در ماه مبارک رمضان دو موقوفه جدید درهمدان ثبت شده است.

حجت‌الاسلام محمد کاروند در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، افزود: یک باب ساختمان نوساز به متراژ 200 مترمربع واقع در روستای علیصدر از سوی واقف خیراندیش پوران عنایت در سطح شهرستان کبودراهنگ همزمان با اجرای طرح ضیافت الهی وقف شده است.

وی ادامه داد: ارزش تقریبی ریالی این موقوفه 100 میلیون تومان بوده که نیت واقف برای ساخت مسجد امیرالمومنین(ع) روستای علیصدر است.

کاروند به وقف دیگری در سطح شهرستان تویسرکان اشاره کرد و یادآور شد: همزمان با اجرای طرح ضیافت الهی یک قطعه زمین به مساحت 212 مترمربع واقع در روستای کلنجان شهرستان تویسرکان وقف شده است.

وی با بیان اینکه نیت واقف برای ساخت حسینیه است، خاطرنشان کرد: ارزش تقریبی ریالی این موقوفه 30 میلیون تومان است.

مدیرکل اوقاف همدان با اشاره به طرح ضیافت الهی اظهار کرد: طرح ضیافت الهی با اهداف ایجاد فضای معنوی در ماه مبارک رمضان، ترویج مفاهیم قرآن، ایجاد فضایی برای انس بیشتر با قرآن کریم و تحقق نیات واقفان خیراندیش اجرا می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: برنامه‌های طرح ضیافت شامل مراسم اقامه نماز، سخنرانی، بیان احکام و مسائل شرعی، ترتیل و جزءخونی قرآن کریم می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: