• دوشنبه ۷ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-1094-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان همدان:

جشنواره تئاتر «بزرگسال» در همدان برگزار شود

رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان همدان گفت: با توجه به اینکه طی چند سال اخیر تئاتر بزرگسال در سطح همدان افول داشته، برگزاری جشنواره بین‌المللی تئاتر بزرگسال در استان همدان می‌تواند در بهتر شدن وضعیت تئاتر این بخش موثر باشد.

سهراب نیک‌فرجاد در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با تأکید بر اینکه با این جشنواره می‌توانیم در قالب نمایش به موضوعات شهروندی و فرهنگسازی بپردازیم، افزود: همچنین جشنواره بین‌المللی تئاتر بزرگسال باعث معرفی استان همدان به سایر کشور‌ها می‌شود.

وی با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه همکاری انجمن هنرهای نمایشی استان با شهرداری همدان اظهار کرد: این تفاهم‌نامه به نفع شهر و مسائل شهروندی خواهد بود البته روند اجرایی شدن کار به طول انجامید که افق روشنی هم پیش‌رو داریم.

نیک‌فرجاد ادامه داد: با توجه به اینکه شهرداری توجه خاصی به مسائل شهروندی دارد و تئاتر یکی از ابزارهای مهم در فرهنگسازی به شمار می‌رود و استان همدان توانایی و ظرفیت خوبی در تهیه نمایش دارد بنابراین عملیاتی شدن تفاهم‌نامه شهرداری با انجمن هنرهای نمایشی همدان می‌تواند راهگشای بسیاری از مسائل در این حوزه باشد.

وی با اشاره به اهمیت گسترش مسأله هنر تئاتر و نمایش تصریح کرد: برنامه‌ریزی بهتر در راستای بالندگی، رشد و ارتقاء مسأله تئاتر و نمایش شهر همدان نیازمند همکاری شهرداری‌ها است اما تا کنون آنطور که باید و شاید نتوانستیم از ظرفیت آنها بهره‌برداری کنیم.

رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان همدان با اشاره به اینکه برگزاری جشنواره‌های مختلفی برای ارتقاء نمایش‌ها با موضوعات شهروندی در این تفاهم‌نامه آمده است، یادآور شد: برای بهتر شدن این حوزه می‌توان کلاس‌های آموزشی تئاتر، شب‌نشینی‌های هنری و ورک‌شاپ‌های مختلفی نیز برگزار کرد.

وی با اعلام اینکه از همین هفته پیش‌رو، با همت مسئولان شهرداری راهگشای بسیاری از مسائل در حوزه تئاتر خواهیم بود، اضافه کرد: اگر تفاهم‌نامه انجمن هنرهای نمایشی با شهرداری همدان عملیاتی شود توفیقات بسیار خوبی شامل استان همدان خواهد شد.

نیک‌فرجاد با اشاره به اینکه در مسیر عملیاتی این تفاهم‌نامه نیاز است همه ارگان‌ها به ویژه صداوسیما ما را یاری کنند، گفت: خوشبختانه در استان همدان هیچ‌گونه مشکل سالن نداریم و تالار فجر مرکز مهمی در این راستا به حساب می‌آید.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: