• چهارشنبه ۹ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۹
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 973-592-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

شهردار همدان:

دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در همدان افتتاح می‌شود

شهردار همدان اعلام کرد: ظرف چند روز آینده شاهد افتتاح دفتر نماینده وزارت امور خارجه در همدان خواهیم بود.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، عباس صوفی در جمع خبرنگاران، با اشاره به رشد ۵۶ درصدی پروژه‌های عمرانی، گفت: امسال رشد خوبی در بحث پروژه‌های عمرانی داشتیم به طوریکه عملیات اجرایی۲۰۰ پروژه رسما آغاز خواهد شد.

وی با بیان اینکه در سالجاری بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان پروژه عمرانی در شهر همدان اجرا می‌شود، افزود: عملیات احداث بیش از ۲۵ پارک در نواحی مختلف شهر آغاز می‌شود به طوریکه پارک ۱۰۰ هکتاری ولایت و پارک ۲۵۰ هکتاری اکباتان نمونه‌ای از این پارک‌ها است.

شهردار همدان درباره پارک ۱۰۰هکتاری حیدره نیز افزود: مطالعات این پارک بزرگ در همدان در سال گذشته انجام شد و یکی از بزرگترین و بی‌نظیرترین پارک‌های همدان و کشور خواهد شد.

وی با تأکید بر اینکه افتخار می‌کنم شهر همدان تبدیل به کارگاه عمرانی شود، افزود: پروژه تقاطع شهید همدانی ۱۵ ماه عقب‌افتادگی داشت که امیدواریم تا پایان سال به اتمام برسد. قبول دارم وضعیت زیرساختی در حوزه حمل‌ونقل و پایانه‌ها ضعیف است و باید در این زمینه کار شود‌.

شهردار همدان با بیان اینکه اتوبوس‌های همدان جزء مسن‌ترین اتوبوس‌های کشور است، گفت: ۱۵دستگاه اتوبوس خریداری شده اما شرکت سازنده تحویل نداده است.

وی با اشاره به اینکه اتفاقات خوبی در حوزه ساخت پارکینگ‌های طبقاتی در حال انجام است به طوریکه امسال احداث ۲ پارکینگ طبقاتی را آغاز خواهیم کرد، یادآور شد: باید بپذیریم همدان کلانشهر شده است به طوریکه کلانشهر شدن همدان در هیئت دولت مصوب شده است و باید به ایجاد زیرساخت‌های کلانشهر شدن پیش برویم.

وی با بیان اینکه بودجه امسال شهرداری با ۳۹ درصد افزایش ۶۵۰ میلیارد تومان پیشنهاد شده است، خاطرنشان کرد: همدان به لحاظ جایگاهی که در کشور دارد، نیازمند توجه بیشتر در همه حوزه‌هاست. این شهر با سابقه فاخر و تاریخ بزرگ و ماندگار لیاقت بالاتر از اینها را دارد و باید همه کمک کنیم تا آن را به جایگاه واقعی خود برسانیم.

شهردار همدان با اشاره به برگزاری رویداد «همدان ۲۰۱۸» بیان کرد: دو رویداد بسیار مهم در سال ۹۷ در همدان برگزار خواهد شد که باید از این فرصت استفاده کرده و ظرفیت‌های همدان را به دنیا نشان دهیم و بشناسانیم.

وی با بیان اینکه در حوزه تبلیغات این رویداد یک پکیج آماده شده و توسط دبیرخانه شهرداری به ستاد اصلی رویداد ۲۰۱۸ تقدیم شده است، ادامه داد: در حوزه همدان ۲۰۱۸ اقداماتی صورت گرفته به طوریکه وضعیت ظاهری شهر ساماندهی شده است.

صوفی با تأکید بر اینکه بر روی موضوع همدان ۲۰۱۸ به اندازه کافی در کشور کار شده و حساسیت لازم ایجاد شده است، گفت: بودجه برای این موضوع پیشنهاد شده و منتظر تصویب و ابلاغ به شهرداری هستیم و اینکه چقدر بودجه و با چه فرأیندی در اختیار ما گذاشته شود، وظیفه مدیریت عالی در حوزه ۲۰۱۸ است.

وی در پاسخ به انتقاد یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه شهرداری همچنان ساختار شهرداری دهه ۶۰ را دارد، یادأور شد: شهرداری جدید به تازگی کار خود را آغاز کرده و نباید انتظار داشته باشیم ساختار شهرداری دهه ۶۰ بهم بخورد، چطور می‌توان در ۵ ماه اصلاح ساختار انجام داد؟ اما اتفاقات خوبی در شهرداری رخ داده و اصلاح ساختار در شهرداری شروع شده است‌.

شهردار همدان درباره اینکه گفته شده پیاده‌راه‌سازی بدون پیوست فرهنگی بوده و موجب عدم رونق در بازار شده است، گفت: رونق بازار به وسیله حضور گردشگران با پیاده‌راه‌سازی به چشم می‌خورد. شهرداری چه کاری باید انجام دهد که شهروندان اغنا شوند؟ آیا روان‌سازی ترافیک و پیاده‌راه‌سازی کاری فرهنگی نیست؟ اینکه در ایام ماه مبارک رمضان در وسط میدان امام(ره) مردم با آرامش قرآن تلاوت می‌کنند کار فرهنگی نیست؟

صوفی با بیان اینکه پیاده‌راه‌سازی استاندار جهانی است و به نظر بنده این کار شهرداری قابلیت دفاع دارد، پیگیری در تهران به منظور ایجاد خبرگزاری توسط شهرداری را تکذیب کرد و افزود: معتقدم شهرداری باید خبرگزاری داشته باشد اما در تهران به دنبال خبرگزاری نبوده‌ام و اگر قرار باشد خبرگزاری ایجاد شود به طور قطع از نیروهای همدان استفاده می‌شود.

وی با بیان اینکه درباره انتصابات شهرداری همدان نه در فشار هستم و نه رابطه‌ای بوده است، تصریح کرد: بنده از همه افراد در انتصابات نظر می‌گیرم و در پایان آنچه به صلاح شهر باشد، انجام می‌دهم‌.

شهردار همدان با بیان اینکه یکی از راه‌های درآمدزایی شهرداری از محل پروانه ساختمانی و عوارض نوسازی است، گفت: سال گذشته ۹۶۰ فقره پروانه ساختمانی برای یک میلیون مترمکعب صادر شده که امسال به علت تغییرات ارزی نسبت به سال گذشته ۴۰ درصد رشد داشته به طوریکه در ۲ ماهه امسال ۱۲۵ هزار مترمربع پروانه صادر شده است.

صوفی با اشاره به اینکه سال گذشته ۷ درصد شهروندان همدانی عوارض نوسازی را پرداخت کردند، ادامه داد: شهرداری در زمینه ایجاد درآمد پایدار وارد شده اما هنوز به نتیجه نرسیده است.

وی درباره ساخت‌و‌سازهای اماکن و رستوران‌های بدون مجوز در  سطح شهر همدان، بیان کرد: این ساخت‌وسازها از دوران قبل بوده البته اگر منظور رستوران عمارت در خیابان مهدیه است که مجوز فعالیت موقت گرفته و سالانه حق بهره‌برداری به شهرداری پرداخت می‌کند.

صوفی ادامه داد: موضوع رستوران عمارت توسط کمیسیون ماده ۱۰۰ باید اظهارنظر شود و رأی برج سعیدیه نیز توسط کمیسیون ماده ۱۰۰ صادر شده و پارکینگ آن در حال ساخت بوده و موضوع آن تمام شده است.

شهردار همدان درباره احداث مسیر برگشت جاده گنجنامه نیز گفت: برای انجام مطالعات امکان‌سنجی قراردادی با دانشگاه بوعلی‌سینا منعقد شده و ظرف چند روز آینده کار اجرایی مطالعات آن آغاز خواهد شد.

وی درباره احداث رینگ سوم شهر نیز اعلام کرد: بدین منظور همزمان طرح جامع همدان در حال بازنگری است و نظرات مشاور در این‌باره به اطلاع خواهد رسید.

صوفی با اشاره به اینکه تراکم ما باید ۱۰۰ نفر در هکتار باشد در حالیکه در حال حاضر این میزان ۱۳۰ نفر است، بیان کرد: معتقدم شهر همدان براساس ظرفیت‌های قانونی باید توسعه فیزیکی پیدا کند.

مدیر منطقه یک شهرداری همدان نیز با بیان اینکه پارکینگ برج زاگرس در حال ساخت است، گفت: در دوره جدید مدیریت شهری برای ساختمان‌هایی که پارکینگ تعبیه نشده باشد، مجوز صادر نمی‌شود.

امیر فتحیان‌نسب افزود: همه ساختمان‌هایی که در سال‌های گذشته بدون پارکینگ احداث شده با فشارهای شهرداری در حال ساخت پارکینگ هستند.

وی درباره تخلف اضافه بنا در برج سعیدیه نیز یادآور شد: کمیسیون ماده ۱۰۰ مشروط بر تأمین پارکینگ رأی صادر کرده است و پس از ساخت پارکینگ رأی اضافه بنا صادر خواهد شد.

فتحیان‌نسب با اشاره به ساماندهی پیاده‌رو بلوار ارم، اظهار کرد: هیچ ساخت‌وسازی در این طرح ایجاد نمی‌شود و سیال بودن این طرح یکی از ویژگی‌های آن است.

وی با تاکید براینکه با اجرای این طرح بلوار ارم یکی از پایلوت‌های گردشگری مردم همدان می‌شود، بیان کرد: با طرحی که داده شده یکی از زیباترین خیابان‌های ایران را در همدان خواهیم داشت.

فتحیان‌نسب درباره تخلفات پاساژ ایران شهر همدان یادآور شد: پاساژ ایران یک حکم پلمب داشته که این حکم در پایان سال گذشته اجرا شد اما در وقت دیگری مالک این پاساژ تخلف دیگری داشته که پرونده آن به کمیسیون ماده ۱۰۰ ارجاع شده است.

مدیر منطقه یک شهرداری همدان با بیان اینکه پاساژ ایران حکمی مبنی بر تخریب نداشته است، گفت: در شهرداری از بروز هر نوع تخلف جلوگیری خواهد شد.

معاون فرهنگی، اجتماعی شهرداری همدان نیز در ادامه گفت: نوروز امسال با توجه به افزایش فزآینده گردشگر شاهد رشد ۶۰ درصدی ورودی مسافران و افزایش ۴۰ درصدی اسکان و اقامت آنها بوده‌ایم.

حسن محمدی با بیان اینکه امسال سال پررونقی در زمینه گردشگری داشتیم، تصریح کرد: امسال به مدت ۶ شب ظرفیت مهمان‌پذیرها و هتل‌های همدان کامل شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: