• پنجشنبه ۱۰ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-1794-5
  • خبرنگار : 8112
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده همدان در مجلس خبرگان:

ویتامین ماه رمضان در سایه 30 رور روزه داری "تقوا" است

نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان رهبری گفت: ویتامین ماه رمضان در سایه 30 روز روزه داری خودنگهداری از ابتلا به مسائلی چون دریافت حقوق های نجومی، انحرافات جنسی و سیاسی و در یک کلام تقوا و درنظر گرفتن خدا است.

 به گزارش ایسنا، منطقه همدان، آیت الله موسوی اصفهانی شامگاه گذشته(چهارشنبه 9 خرداد) در محفل انس با قرآن دانشگاهیان استان همدان، عظمت قرآن را تنها در بوسیدن، روی سر گذاشتن در شبهای قدر، حفظ، قرائت، چاپ و ... ندانست و تصریح کرد: عظمت قرآن در به کار گرفتن و عمل به آیات نورانی و پیاده کردن آن در تمام ابعاد زندگی دنیوی و فراهم کردن مقدمه ای برای زندگی اخروی است.

وی عظمت انسان را هم در هدایت او دانست و افزود: آنچه تمام انبیاء، اوصیاء و علما برای آن آمدند و جنگیدند و حضور در جنگهایی چون بدر، احد، خندق، تبوک و جنگهای کنونی، برای اقامه حق و ابطال باطل و به منظور هدایت بشر و اجرای برنامه های ترسیم شده است.

موسوی اصفهانی در باب لیالی قدر و فرصت انسان سازی و هدایت در ماه مبارک رمضان ادامه داد: باید شبهای قدر را قدر بدانیم و مقداری درباره استفاده از دو بعد هدایت چراغ قرآن و اهل بیت(ع) دقت کنیم و اینکه چه مقدار توانستیم از هدایت این دو بعد قلب خود را نورانی سازیم.

مدیر حوزه علمیه همدان قرآن را منبع نور، هدایت و سعادت دنیا و آخرت انسان دانست و تصریح کرد: علت نزول قرآن هدایت انسان است و جا دارد از خود سوال کنیم چقدر در خودسازی و مساله انسانیت خود از قرآنی که سلمانها، ابوذرها، امام راحل ها و مقام معظم رهبری ها را ساخته، بهره برده ایم؟ 

وی ادامه داد: باید با نگرش به ابعاد وجودی خود میزان بهره مندی خود از ابعاد مختلف قرآن همچون ابعاد اعتقادی شامل خداشناسی، توحید، معاد، نبوت، عدل و امامت و ابعاد اخلاقی نظیر مبارزه با تکبر، بخل و حسد و سایر صفات رذیله و تقویت صفات حمیده، شجاعت، ایثار، علم و عمل، تقوا و خودنگهداری در مقابل مسائل انحرافی را ارزیابی کنیم.

این مدرس حوزه بعد دیگر قرآن را احکام شامل عمل به واجبات و دوری از محرمات، اقامه نماز، روزه، حج، جهاد، امر به معروف و نهی از منکر و تولی با بندگان خوب خدا و تبری و بیزاری از افراد طاغوت دانست و گفت: باید دید چقد در عمل به این فرایض از قرآن استفاده عملی می کنیم چرا که با تمسک و چنگ زدن به قرآن و پیاده کردن آن در زندگی وجودمان نورانی می شود و تلاوتش ما را بارور می کند.

وی به فلسفه بر سر گرفتن قرآن در سه شب لیالی قدر اشاره کرد و گفت: علت این امر آن است که قرآن را در زندگی سرمشق و بر روی سر خود قرار دهیم.

موسوی اصفهانی معتقد است اگر انسان به دنبال نورانیت نازل شده بر قلب نازنین رسول اکرم(ص) است و اینکه جلوه شمعی از آن خورشید نورانی در دلش روشن شود، باید در گام نخست مسائل حب دنیا و شهوت نظیر شهوت شکم و دامن را از دل بیرون کند که این امر با تمرین و ریاضت در ماه مبارک رمضان میسر خواهد شد.

مدیر حوزه علمیه همدان قلب نازنین رسول اکرم(ص) را فرودگاه کلام الهی دانست و اظهار کرد: اگر قلبا بخواهیم همراه و همگام رسول خدا باشیم باید بیشتر با قرآن مانوس باشیم.

وی در ادامه به وصیت امیرالمومنین علی(ع) به فرزندانش به تقوا پس از ضربت خوردن اشاره کرد و گفت: ویتامین ماه رمضان در سایه 30 روز روزه داری خودنگهداری از ابتلا به مسائلی چون دریافت حقوق های نجومی، انحرافات جنسی و سیاسی و در یک کلام تقوا و درنظر گرفتن خداست.

موسوی اصفهانی همگان را بر سبقت گرفتن در عمل به قرآن توصیه کرد و یادآور شد: عمل به قرآن موجب منور ساختن جمهوری اسلامی در دنیا، تربیت 250 هزار شهید، پاکسازی منطقه از لوث داعش، استقلال کشور و دست بالا گرفتن تسلیحات به منظور حفظ امنیت در کشور شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: