• شنبه ۱۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 973-3491-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده ولی‌فقیه در استان همدان:

بزرگترین مسئولیت شهرداری انجام کار فرهنگی است

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه همدان با تأکید براینکه بزرگترین مسئولیت شهرداری انجام کار فرهنگی است، گفت: در کنار خدمات مادی باید خدمات معنوی، اخلاقی و رفتاری در شهرها ارائه شود.

به‌گزارش ایسنا، منطقه همدان، آیت‌الله غیاث‌الدین طه‌محمدی شنبه 12 خرداد در آئین آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های عمرانی شهرداری همدان، با بیان اینکه انجام 400 میلیارد تومان پروژه عمرانی در شهر قابل مباهات است، اظهار کرد: عمران در فرهنگ ما به ساخت‌وساز منحصر شده در حالیکه ملاک شهر بودن یک تمدن بسیار قوی و قدرتمند مطابق با فطرت انسان و خواست خداوند است.

وی با اشاره به اینکه در قرآن کریم یک مأموریت بر انسان داده شده و آن استعمار خاک و آبادانی است، تصریح کرد: هر انسانی که از این آب و خاک به عمل می‌آید، وظیفه مهمی دارد که این وظیفه عمران و آبادانی کره زمین است.

طه‌محمدی با بیان اینکه تک تک انسان‌ها به تنهایی یک شهر هستند، افزود: با زر و زیور شهر درست نمی‌شود بلکه باید مردم را آنچنان تربیت کنیم که هر کدام یک شهر باشند.

امام جمعه همدان تعریف پروژه‌های عمرانی را از وظایف هر شهردار و دولتی دانست و تأکید کرد: اگر خیابان‌ها را با طلا فرش کنیم اما مردم نگران‌کننده‌ای داشته باشیم، شهر نخواهیم بود بنابراین باید فرهنگ خدا، دین و فضیلت را در شهرها ترویج کنیم.

وی با اشاره به اینکه روزی که آمار جرائم و زندانیان و تخلفات پایین بیاید و امنیت و اسلام در جامعه پیاده شود، شهر خوبی خواهیم داشت، به شهرداری توصیه کرد: اگر یک درصد به مسائل عمرانی شهر پرداخته می‌شود باید در مقابل 90 درصد به مسائل اخلاقی پرداخت.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: