• یکشنبه ۱۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۰۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-3891-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

ابرازنارضایتی استاندار همدان از بانک‌ها:

برخی بانک‌ها به اندازه یک خودنویس پرداختی نداشته‌اند

استاندار همدان گفت: از عملکرد بانک ها راضی نیستم چرا که آنها با ایجاد مانع تراشی، جلوی اشتغال و پیشرفت استان را گرفته اند.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، محمدناصر نیک بخت عصر دیروز در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان همدان، اظهار کرد: سازمان جهاد کشاورزی و بانک کشاورزی در پرونده هایی که به آنها ارجاع داده می شود تسهیل داده و از کارشکنی بپرهیزند.

وی با تاکید براینکه با متقاضیان دریافت تسهیلات بیشتر همکاری شود، افزود: وقتی که بانک ها با متقاضیان همکاری نکنند پس چگونه انتظار برطرف شدن مشکل اشتغال را داشته باشیم.

استاندار همدان تاکید کرد: در حالی که مقام معظم رهبری، رئیس جمهور و مردم تقاضای ایجاد شغل را دارند پس نباید در این مسیر سنگ اندازی شود.

وی خطاب به روسای بانک ها اعلام کرد: همه اعتبارات باید تا پایان خردادماه توسط بانک ها جذب شود و مردم نباید از کاغذبازی های شما خسته شده و به ستوه بیایند.

نیک بخت با گلایه از بانک های عامل، تصریح کرد: متاسفانه برخی از مدیران بانک ها فقط در کارها گره می اندازند و حتی برای وثیقه های ۴۰ میلیاردی نیز بهانه می آورند.

وی افزود: پرداخت تسهیلات برخی از بانک‌ها بسیار ناچیز است اما واقعا برای بانک سپه، بانک صادرات و بانک ملت متاسفم که به اندازه یک خودنویس پرداختی نداشته‌ اند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان نیز در این جلسه گفت: تاکنون و براساس گزارشات دستگاه‌ های اجرایی استان همدان برای ۲۲ هزار و ۷۱۰ نفر شغل جدید ایجاد و کل مبلغ تسهیلات داده شده به بانک‌ها از منابع داخلی ۶۵ میلیارد تومان بوده است.

سیداحمد توصیفیان اضافه کرد: تاکنون ۲۴۷ طرح به مبلغ ۵۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان عقد قرارداد و به متقاضیان پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه در تسهیلات پرداختی در حوزه اشتغال روستایی ۲۲ کمیته فنی تشکیل شده است، تاکید کرد: سهمیه تخصیص یافته در فاز نخست اشتغال روستایی ۱۳۰ میلیارد و ۶۰۰ میلیون و در فاز دوم ۱۳۰ میلیارد و ۳۰۰ میلیون باید جذب شود.

توصیفیان اظهار کرد: در بین سه دستگاه بنیاد شهید، بهزیستی و کمیته امداد تفاهم نامه‌ای به ارزش ۱۱۱ میلیارد تومان برای ۴ هزار و ۴۵۰ نفر ابلاغ شده که بیشترین این تسهیلات اشتغال به مبلغ ۷۵ میلیارد تومان برای بیش از ۳ هزار نفر به کمیته امداد داده شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان خاطرنشان کرد: در حوزه اشتغال فراگیر نیز بانک صادرات با ۳۴ میلیارد تومان اعتبار و پرداختی صفر و بانک ملت با ۴۲ میلیارد تومان اعتبار و ۱میلیارد و ۲۰۰ میلیون پرداختی ضعیف ترین بانک ها در سطح استان هستند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: