• پنجشنبه ۱۷ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-2294-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

/حمایت از فلسطین؛ آبرو برای ایران/

بانوان نقش مهمی در تحولات سیاسی و اجتماعی دارند

معاون فرهنگی تبلیغی حوزه علمیه خواهران استان همدان درباره نقش بانوان در راهپیمایی روز قدس گفت: فرقی نمی‌کند زن باشیم یا مرد، هر کسی که قلبش برای نظام انقلاب اسلامی و این کشور می‌تپد، در هر سن و شغل و ظاهری باید در راهپیمایی روز قدس برای پیشبرد اهداف انقلاب شرکت کند.

مریم جان جان در گفت وگو با ایسنا، منطقه همدان، با بیان اینکه میوه انقلاب که اکنون به ثمر نشسته نتیجه مقاومت دوش به دوش زنان و مردان غیور انقلاب اسلامی است، خطاب به بانوان اظهار کرد: حضور زنان غیور این سرزمین در راهپیمایی‌های پیش از انقلاب و حرکت مبارزاتی آنها دوشادوش مردان در آن سال‌ها،ضامن پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی بود، در دوران دفاع مقدس شما زنان غیور ایران اسلامی بودید که فرزندان و همسران خود را روانه جبهه ها ساختید و خودتان در پشت خطوط جبهه و حتی در میدان های نبرد حق علیه باطل پا به پای مردان جنگیدید و ایثار و از خود گذشتگی خود را به اثبات رساندید.

وی با تاکید بر اینکه حضور چشمگیر، یکپارچه و فعال زنان در مبارزات علیه رژیم ستمشاهی بسیار تاثیرگذار بوده، خاطرنشان کرد: اکنون جوانان به ویزه بانوان با حضور در راهپیمایی ها باید ادامه رو مسیر پدران و مادرانمان در راه انقلاب باشند.

جان جان با اشاره به اینکه حضور اقشار مختلف امت مسلمان در راهپیمایی روز قدس ضمن دلگرمی مردم فلسطین و تضعیف کننده روحیه دشمنان است، تصریح کرد: حضور زنان در راهپیمایی روز قدس مایه دلگرمی مادران فلسطینی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: زنان علاوه بر نقش مهم و پررنگی که در جامعه و تحولات سیاسی و اجتماعی دارند، وظیفه مهم تربیت فرزندان و رسیدگی به امور خانواده را هم عهده دار هستند و بدون نقش تعیین کننده آنها در این حوزه، قطعاً نظام تعلیم و تربیت مغفول می ماند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: