• یکشنبه ۱۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-4291-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : گفتگو

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان همدان خبر داد

برآورد هزینه 50 میلیاردی برای انتقال پساب به منطقه ویژه جهان‌آباد/ سداکباتان در آستانه لبریز شدن

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان با بیان اینکه هزینه انتقال پساب به منطقه ویژه اقتصادی جهان‌آباد بین 40 تا 50 میلیارد تومان پیش‌بینی می‌شود، گفت: براساس مصوبه 4 تا 5 میلیون مترمکعب از پساب تصفیه‌خانه فاضلاب همدان به منطقه ویژه اقتصادی جهان‌آباد فامنین منتقل خواهد شد.

منصور ستوده در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، اظهارکرد: زمانی‌که انتقال پساب همدان به نیروگاه شهید مفتح مطرح شد، استاندار همدان جلساتی با مدیرعامل توانیر وقت داشته و شرکت برق باختر پذیرفته بود هزینه اجرای خط انتقال پساب از نیروگاه به منطقه ویژه اقتصادی جهان‌آباد را بپردازد.

وی تصریح کرد: شرکت برق باختر اجرای این طرح را پذیرفته و فعلا مدارک مورد نیاز به وزارت نیرو ارسال شده تا مورد بررسی قرار گیرد و در صورت تخصیص اعتبار شرکت آب منطقه‌ای عملیات اجرایی انتقال را آغاز خواهد کرد.

ستوده یادآور شد: طول خط انتقال پساب از نیروگاه به منطقه ویژه اقتصادی جهان‌آباد 21 کیلومتر است و باید بین 4 تا 5 میلیون مترمکعب پساب به این منطقه تحویل داده شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان با بیان اینکه کل پساب همدان در افق طرح 40 میلیون مترمکعب است اما در حال حاضر 10 میلیون مترمکعب پساب تولید می‌شود، اظهار کرد: تخصیص پساب نیروگاه شهید مفتح 15 میلیون مترمکعب است که در سال گذشته که نیروگاه تولید بالایی داشت 8.5 میلیون مترمکعب پساب مصرف کرد.

ستوده در ادامه با بیان اینکه حجم فعلی سد اکباتان 33 میلیون متر مکعب است که در حجم 35 میلیون مترمکعب سرریز خواهد کرد، گفت: پیش‌بینی هواشناسی این است که طی روزهای آینده احتمال بارندگی وجود دارد و در صورت بارش ظرفیت سد تکمیل خواهد شد.

مدیرعامل شرکت آب منطقهای استان همدان خاطرنشان کرد: با توجه به بارندگی‌های خوب اردیبهشت و خردادماه امسال این سد ورودی خوبی داشته به‌طوریکه ورودی سد اکباتان 4 مترمکعب در ثانیه است.

وی با اشاره به اینکه خروجی سد اکباتان در بخش شرب 400 لیتر درثانیه است، بیان کرد: از هفته گذشته 500 لیتر در ثانیه حق‌آبه کشاورزان تحویل داده می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: