• یکشنبه ۱۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 973-2394-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : گفتگو

رئیس جهاددانشگاهی واحد همدان مطرح کرد

آمادگی جهاددانشگاهی همدان برای فرهنگسازی حفاظت از محیط زیست

رئیس جهاددانشگاهی واحد همدان با بیان اینکه این نهاد آمادگی دارد در راستای فرهنگسازی و نهادینه کردن فرهنگ حفاظت از محیط زیست با دستگاه‌های متولی همکاری داشته باشد، گفت: طرح «بی‌زباله» در قالب تفاهم‌نامه‌ای با محیط زیست استان همدان با شعار «از خودمان شروع کنیم» اجرا شد.

اکبر اسدی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با اشاره به اینکه طرح بی‌زباله از اسفند 96 به مدت 100 روز اجرا شد، اظهار کرد: جامعه هدف مورد نظر این طرح دانش‌آموزان مقطع ابتدایی، اول متوسطه، صنعتگران و کارکنان اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان بود.

وی تهیه و توزیع کتاب سبز در بین دانش‌آموزان و کتابخانه‌های عمومی را از اقدامات انجام شده در این طرح دانست و اضافه کرد: همچنین کیسه‌های زباله پارچه‌ای و کاغذی به صورت نمادین در بین شهروندان توزیع شد.

اسدی با اشاره به برگزاری دوره آموزشی برای کارکنان اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان، یادآور شد: جهاددانشگاهی دوره آموزشی نحوه بازدید و پایش از مدیریت پسماند صنعتی را به مدت 16 ساعت برای کارکنان اداره‌کل حفاظ محیط زیست استان برگزار کرد.

وی با بیان اینکه علاوه بر این دوره آموزشی برای کارکنان واحدهای صنعتی استان با موضوع مدیریت پسماند‌های صنعتی برگزار شده است، افزود: این دوره به صورت جداگانه توسط جهاددانشگاهی برگزار شده و همچنین در راستای نهادینه‌سازی اهداف این طرح مسابقه کتابخوانی برای 131 نفر از کارکنان اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان برگزار شد.

رئیس جهاددانشگاهی واحد همدان برگزاری نشست هم‌اندیشی با سازمان‌های مردم‌نهاد با موضوع پسماند را از دیگر برنامه‌های طرح بی‌زباله دانست و بیان کرد: تجلیل از دانش‌آموزانی که در فراخوان طرح بی‌زباله شرکت داشتند، توسط رئیس جهاد دانشگاهی، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان، مسئولان آموزش و پروش استان و اعضای شورای شهر همدان از دیگر اقدامات طرح بی‌زباله بود.

وی تصریح کرد: معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی برنامه‌ای مکمل طرح بی‌زباله در راستای حفاظت از محیط زیست انجام داده به طوریکه به واسطه اینکه دانشجویان نقش الگودهی رأی عموم مردم را دارند، برای اینکه با این موضوع آشنا شوند و در آنها نهادینه شود در اواخر سال گذشته تعدادی از دانشجویان در محوطه گنجنامه و چند نقطه شهر حضور یافته و نسبت به جمع‌آوری زباله در این نقاط اقدام کردند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: