• یکشنبه ۱۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 973-1293-5
  • خبرنگار : 81121
  • منبع خبر : گفتگو

رئیس دانشگاه پیام‌نور استان همدان:

صداقت و اخلاق امام(ره) الگوی مسئولان نسل حاضر باشد

رئیس دانشگاه پیام‌نور استان همدان با تأکید بر اینکه صداقت و اخلاق امام خمینی(ره) باید الگوی مسئولان نسل حاضر باشد، گفت: امام(ره) مسئولیت هر تصمیمی را بر عهده می‌گرفتند و هیچ‌گاه خطای صورت گرفته را بر گردن دیگران نمی‌انداختند در حالیکه اکنون مسئولان سران قوای سه‌گانه مسئولیت خطا و اشتباه خود را نمی‌پذیرند.

دکتر صفی‌الله صفایی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) شخصیت منحصربفردی داشتند، افزود: ایشان به مردم اعتقاد و باور عمیقی داشتند به طوریکه حضور مردم در صحنه‌ها را صرفا برای زیبایی نمی‌دانستند بلکه به ولی‌نعمت بودن مردم اعتقاد قلبی داشتند.

وی ادامه داد: امام خمینی(ره) بر مبنای اعتماد و اعتقاد به مردم مبنای حکومتی جدید با محوریت جمهوریت بنا کردند که از این طریق در دل روحانیون، مردم و حتی روشنفکران نفوذ کرده بودند.

صفایی ساده‌زیستی و ثبات‌قدم را از دیگر ویژگی‌های برجسته و تأثیرگذار امام(ره) دانست و گفت: امام خمینی(ره) در جریان رحلت فرزندشان با آرامش روحی وافری که داشتند، نشان دادند، ایمان راسخی به جهان آخرت دارند.

وی با بیان اینکه امام(ره) اعتقاد بسیاری به وحدت داشتند و در جریان فعالیت جناح‌های سیاسی مختلف هر دو سوی جناح‌ها را حفظ می‌کردند، خاطرنشان کرد: امام(ره) برای حفظ نظام و حقوق مردم با هیچ‌کس ملاحظه‌ای نداشتند که این ویژگی با توجه به فسادهای مالی صورت گرفته در شرایط کنونی باید الگو ی مسئولان فعلی قرار گیرد.

رئیس دانشگاه پیام‌نور استان همدان با بیان اینکه انقلاب اسلامی با افکار و دیدگاه‌های امام خمینی(ره) تنیده شده است، افزود: متأسفانه نسل جوان با افکار و اندیشه‌های امام(ره) آشنا نیستند اما به شیوه‌های مختلف باید افکار ایشان را که عوامل بروز انقلاب هستند، به جوانان بشناسانیم تا آرمان‌های امام(ره) و انقلاب
مغفول نماند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: