• دوشنبه ۱۴ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-2494-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : گفتگو

امام خمینی(ره) اسلام مجسم بود

معاون فرهنگی دانشگاه بوعلی سینا با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) اسلام مجسم بود، گفت: اگر شخصیت ایشان به نسل جوان شناخته شود در حقیقت نمود عینی اسلام را به تصویر کشیده ایم.

دکتر علی اکبر عروتی موفق در گفت وگو با ایسنا، منطقه همدان، با بیان اینکه امام راحل را آنگونه که شایسته ایشان است، نتوانسته ایم به جوانان بشناسانیم، تاکید کرد: شخصیت ایشان در قالب همایش ها، کنفرانس ها، مجلات و به ویژه از طریق ظرفیت هنر باید به نسل جوان شناخته شود.

وی با بیان اینکه امام(ره) الگوی زندگی یک رهبر به دور از روحیه اشرافیگری را در جهان داراست، افزود: شخصیت ایشان در زمینه های مختلف همچون ساده زیستی، قاطعیت، استکبارستیزی، دشمن شناسی، استقلال طلبی، موضع گیری به موقع و توجه به ارزش های اصیل اسلامی برای نسل حاضر مسئولان الگو قرار بگیرد.

وی با تاکید بر اینکه محبوبیت از طرف خداوند بر دل ها ایجاد می شود، ادامه داد: کسی که رابطه خود را با خداوند اصلاح کرده باشد و مسیر الهی را طی کند، به طور قطع در میان مردم نیز محبوبیت خواهد یافت بنابراین مهمترین علت محبوبیت ایشان در نزد مردم اصلاح رابطه با خداوند بود.

معاون فرهنگی دانشگاه بوعلی سینا خاطرنشان کرد: در زمان تشییع پیکر امام راحل همه اقشار با سلیقه ها و دیدگاه های مختلف اشک می ریختند که این نشان از پیوند عاطفی عمیق ایشان با مردم بود.

وی تصریح کرد: شخصیت امام(ره) در جهان معاصر بسیار کم نظیر و ارزشمند است که توانستند با تقوا و اخلاص فراوان منشا انقلاب و حرکتی عظیم باشند.

عروتی موفق با اشاره به اینکه شخصیت امام(ره) را در سه بعد علمی، اخلاقی و سیاسی می توان بررسی کرد، افزود: بسیاری از علما در ساحتی هستند و در یک موضوع خاص تخصص دارند اما امام خمینی(ره) در موضوعات مختلف همچون فلسفه، عرفان، فقه، عرفان عملی و... کتب مختلف تدوین کرده اند.

وی ادامه داد: امام خمینی (ره ) مراحل سیر وسلوک عرفانی را به خوبی طی کرده اند همچنین در حوزه سیاست مدرن نیز کمتر اندیشه پردازی ورود پیدا کرده اما ایشان در این حوزه دارای نظریه ولایت فقیه بوده و حکومتی بر این مبنا نیز برپا کردند.

معاون فرهنگی دانشگاه بوعلی سینا در پایان یادآور شد: امام(ره) در حوزه اخلاق نیز کتب مختلفی تدوین کرده که در ذهن تاریخ ماندگار است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: