• جمعه ۱۸ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 973-1692-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گزارش

گزارش میدانی ایسنا از راهپیمایی روز قدس در همدان؛

روز قدس؛ روز اتحاد آزادیخواهان

روز قدس روز برائت از استکبارجهانی و حمایت از مردم مظلوم و ستمدیده فلسطین و به نوعی روز اتحاد همه آزادیخواهان است.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، مردم ایران اسلامی به دستور امام راحل در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان با راهپیمایی میلیونی در شهرها و روستاها، برائت خود را از رژیم منحوس و کودک کش اسرائیل اعلام داشته و بار دیگر در اجتماعی مردمی و به دستور ولی امر مسلمین، شعارهای مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا را به گوش جهانیان خواهند رساند.

مردم دارالمومنین همدان در روز قدس امسال بار دیگر به کشورهای صهیونیست نشان خواهند داد هرزمانی که مقام معظم رهبری آنان را برای دفاع از مظلوم فراخوانند، با دهان روزه و در گرمای طاقت فرسای روزهای پایانی بهار سرازپا نشناخته و عاشقانه در لبیک به فرمان مقتدا و آقای خود، به خیابان ها خواهند آمد.

مرگ برآمریکا، مرگ بر اسرائیل، جنایت منطقه زیر سر آمریکا، شعارهایی است که در خیابان های همدان یکصدا شنیده می شود.

امیرعلی کودک ۸ ساله ای که به همراه خانواده خود به راهپیمایی آمده است، درباره علت حضور خود به خبرنگار ایسنا گفت: امروز به همراه پدرومادرم به راهپیمایی آمدم تا از کودکان بی پناه و مظلومی که هرروز توسط دشمنان و اسرائیلی ها کشته می شوند، حمایت کنم و به آنها بگویم که تنها نیستند و بچه های ایرانی تا آخر عمر حامی آنان خواهند بود.

در میان جمعیت به دنبال سوژه ای برای مصاحبه می گردم که با خانومی کنهسال و قدخمیده روبرو می شوم که با سختی و عصا خود را به دیوار تکیه زده و آماده آغاز مراسم است، می گویم مادرجان خسته نمی شوی با زبان روزه و در این گرما راهپیمایی آمدی؟ با لبخندی عمیق در پاسخم گعت: تا زمانی که آقای خمینی زنده بود به دستور ایشان به راهپیمایی می آمدم والان که آقای خامنه ای جانشین ایشان است به دستورشان هرسال می آیم و به قول همسر مرحومم آرزویی جزء نابودی آمریکا و اسرائیل نداریم.

برایم آرزوی عاقبت به خیری می کند و همچنان به دنبال سوژه های مصاحبه می گردم و با جوانی که پلاکاردهای روزقدس را در بین مردم توزیع می کند، مواجه می شوم وعلت حضورش را جویا می شوم. او گفت: من به عنوان یک بسیجی حضور در راهپیمایی را یک واجب شرعی برای خود می دانم.

رفته رفته به جمعیت مردم میدان امام شهر همدان افزوده می شود و همه آزادیخواهان فقط به دنبال یک مطالبه عمومی در سراسر جهان که همان کوتاه شدن دست ایادی استکبار و صهیونیست از سرزمین بیت المقدس است، هستند.

شعارهای "ما همه سرباز توایم خامنه ای، گوش به فرمان توایم خامنه ای"، "مرگ بر سه ابلیس،آمریکا و اسرائیل و انگلیس"، "رهبر اگر فرمان دهد جان را فدایش می کنیم"، "درود بر فلسطین، مرگ بر آل سعود خائن" و "مرگ بر انگلیس" شعارهای غالب این روز در هگمتانه بود.

خودروهای امدادی، آتش نشانی و نیروهای نظامی و انتظامی همانند همیشه آماده خدمات رسانی به روزه داران ناراضی از وضعیت بیت المقدس بودند.

جایگاهی در چهارراه خواجه رشید با حضور عموحمید برای کودکان برپا شده بود که با شعر و پخش آهنگهای کودکانه، خنده را برلبان کودکان حاضر در راهپیمایی می آورد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: