• شنبه ۱۹ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-5190-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : گفتگو

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان:

مدارس در هنگام ثبت‌نام فقط مجاز به دریافت پول کتاب و بیمه هستند

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان با تأکید بر اینکه فاصله‌ای در ارتباط میان مردم و آموزش و پرورش نباید وجود داشته باشد، گفت: اولیاء دانش‌آموزان دریافت هر گونه وجه اضافی را در هنگام ثبت‌نام به آموزش و پرورش اطلاع دهند.

محمد پورداوود در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، تصریح کرد: بخشنامه‌ای به مدارس داده شده و تأکید کرده‌ایم که مدیران مدارس حق ندارند هر گونه وجهی به جز پول کتاب و بیمه از اولیاء دریافت کنند.

وی ادامه داد: در صورت دریافت و یا تقاضای هر گونه وجه اضافی، اولیاء می‌توانند به اداره ارزیابی عملکرد نواحی یک و دو مراجعه کنند و موضوع را گزارش دهند.

پورداوود اظهار کرد: در صورتی‌که والدین خود راضی به پرداخت وجهی به عنوان کمک به مدرسه باشند مشکلی ندارد اما هیچ مدرسه دولتی به جز پول کتاب و بیمه نباید وجهی از اولیاء دریافت کند.

وی با بیان اینکه به صورت میدانی بازرسی لازم از روند ثبت‌نام در مدارس انجام می‌گیرد، خاطرنشان کرد: تلاش داریم دسترسی مردم به مدیرکل آسان و بدون بروکراسی اداری باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان در پایان گفت: در سال گذشته 157 هزار دانش‌آموز در مدارس استان همدان ثبت‌نام کرده و مشغول به تحصیل شده بودند که پیش‌بینی می‌شود این روند امسال هم ادامه داشته باشد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: