• شنبه ۱۹ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۹
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 973-8497-5
  • خبرنگار : 8119
  • منبع خبر : گفتگو

ناسازگاری حاد و معنادار 35 درصد فرزندان طلاق

فرمانده انتظامی شهرستان ملایر با تأکید بر اینکه والدین مراقب پیامدهای طلاق در فرزندانشان باشند، گفت: با افزایش سریع طلاق طی 30 سال اخیر روانشناسان و محققان به ترویج و اهمیت این واقعه پراسترس در رشد ناسازگاری کودکان پی برده‌اند.

سرهنگ داود علی‌بخشی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، در این رابطه افزود: متأسفانه در کشور بسیاری از کودکان تا قبل از 18 سالگی طعم طلاق را می‌چشند و طبق تخمین‌ها حدود نیمی از ازدواج‌ها به طلاق ختم می‌شود.

وی با اشاره به اینکه طلاق والدین در کوتاه‌مدت بر کودکان تأثیر منفی می‌گذارد، اظهار کرد: تخمین زده شده که 20 تا 35 درصد فرزندان خانواده‌هایی که در آنها طلاق رخ داده است یا ازدواج مجدد داشته‌اند، مشکلات ناسازگاری حاد و معناداری دارند.

علی‌بخشی خاطرنشان کرد: ادامه یافتن اختلافات والدین، نوع رابطه والد با کودک، ازدواج مجدد والدین، خصوصیات و خلق‌وخوی کودکان، سن، جنسیت، مهارت‌های کودکان در زمینه کنار آمدن با مسائل پیرامون و نحوه حضانت و ملاقات کودک با والدین جدا شده خود، همگی از جمله استرس‌هایی هستند که در بروز ناسازگاری کودکان بعد از طلاق والدین تأثیرگذار است.

فرمانده انتظامی شهرستان ملایر تصریح کرد: والدین باید بیاموزند در مورد فرزندان خود مسئولیت‌پذیر باشند و نیاز خود را از بحث فرزندان جدا کرده و فرزندان نباید از آنها مراقبت کنند.

وی گفت: استفاده از اطلاعاتی که مشاوران خانواده در مورد بروز مشکلات کودکان بعد از طلاق در اختیار والدین قرار می‌دهند، باید مدنظر قرار گرفته و رعایت شود همچنین والدین برای سازگاری فرزندان با موضوع طلاق می‌توانند از کتاب‌های آموزشی در این راستا بهره بگیرند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: