• شنبه ۱۹ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-5091-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : گفتگو

احداث پاسگاه محیط‌بانی خانگرمز

سرپرست اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان همدان از احداث پاسگاه محیط‌بانی در منطقه حفاظت‌شده خانگرمز خبر داد و گفت: عملیات اجرایی پاسگاه محیط‌بانی منطقه حفاظت‌شده خانگرمز تویسرکان دوشنبه با حضور معاون امور اقتصادی استاندار همدان آغاز خواهد شد.

سیدعادل عربی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با اشاره به هفته محیط زیست و آغاز این هفته با افتتاح نمایشگاه عکس ترنم حیات، افزود: به مناسبت هفته محیط زیست نخستین کارگروه کنترل آلودگی هوای استان تشکیل خواهد شد و آن موضوعات مهمی از جمله آلودگی هوا توسط صنایع استان و برنامه راهبردی واحدهای آلاینده هوا مطرح می‌شود.

وی آموزش دهیاران و شوراهای اسلامی روستا، کشاورزان و دامداران را از دیگر برنامه‌های هفته محیط زیست دانست و یادآور شد: موضوعات مختلفی در این کلاس‌ها آموزش داده می‌شود به‌طوریکه کنترل تعارضات دام برای دامداران و موضوعات مربوط به پسماند برای کشاورزان مطرح خواهد شد.

سرپرست اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان همدان اظهار کرد: به مناسبت هفته محیط زیست دو مرکز معاینه فنی در شهرستان بهار و کبودراهنگ با تخفیف 50 درصدی معاینه فنی خودرو را انجام می‌دهند همچنین در این هفته دهکده طبیعت علیصدر با تخفیف 50 درصدی میزبان علاقمندان خواهد بود.

وی درباره تعیین محدوده و حریم غارعلیصدر، خاطرنشان کرد: برابر دستورالعمل حفاظت و بهره‌برداری از غارهای کشور تعیین حریم و محدوده غارها توسط کارگروه استانی انجام می‌شود که به لحاظ اهمیت غارعلیصدر و ورود دستگاه‌های نظارتی به موضوع، تعیین محدوده و حریم غارعلیصدر در دستور کار قرار گرفت و بالاخره سال گذشته توانستیم محدوده موقتی به مساحت 108 هکتار برای این غار تعیین کنیم.

عربی با اشاره به اینکه سال گذشته این محدوده به طور رسمی به مدیریت غار و میراث فرهنگی استان تحویل داده شد، بیان کرد: لازم بود بعد از محدوده موقت بر مبنای ساختارهای زمین شناسی و ژئومورفولوژی منطقه محدوده دائمی و حریم غار مشخص شود که این امر توسط مشاور میراث فرهنگی صورت گرفت و در حال حاضر محدوده و حریم غارعلیصدر مشخص شده است که امیدواریم در کارگروه غارشناسی تصویب شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: