• شنبه ۱۹ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۹
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 973-8697-5
  • خبرنگار : 8119
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

سرپرست فرمانداري ويژه ملاير خبر داد

قابلیت کم‌نظیر ملایر در جذب گردشگران داخلي و خارجی

سرپرست فرمانداري ويژه ملاير گفت: شهرستان ملاير به‌ عنوان دومين شهرستان استان همدان با قابليت‌ها و توانمندي‌هاي بالايي همچون مبل و منبت، شهر دستکند و تاريخي سامن، انگور و ديگر آثار مذهبي و تاريخي قادر خواهد بود تا بخش قابل‌‌توجهي از گردشگران داخلي و خارجي را به خود جذب کند.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، رضا قیاسی شنبه 19 خرداد در جلسه هماهنگي و برنامه‌‌ريزي رويداد  «همدان 2018» در شهرستان ملایر، افزود: تعيين استان همدان به‌عنوان پايتخت گردشگري کشورهاي آسيايي در سال 2018 يک فرصت بسيار مناسب است تا علاوه بر گردشگران داخلي بتوانيم از حضور گردشگران آسيايي نيز در استان همدان استفاده کنیم.

وي با اشاره به سابقه بالاي استان همدان در حوزه انيميشن، اظهار کرد: نخستین رويدادي که مرتبط با 2018 در استان برگزار شد، جشنواره پويانمايي و انيميشن بود که به علت سابقه بالاي استان در اين زمينه، اين جشنواره به استان داده شد.

قیاسی ادامه داد: با برگزاري اين جشنواره و حضور شخصيت‌هاي ملي و مسئولان کشوري، استان همدان در صداوسيما به‌ خوبي ديده و ظرفيت‌ها و پتانسيل‌هاي استان به ‌درستي معرفی شد.

سرپرست فرمانداري ملاير با بیان اینکه در تابستان امسال استان همدان ميزبان اجلاس جهاني گردشگري است، گفت: با حضور نمايندگان کشورهاي مختلف جهان اين استان بيشتر به دنيا معرفي می‌شود. در اين رويدادهاي بسيار مهم و ارزشمند شهرستان‌هاي استان بايد بتوانند با برنامه‌‌ريزي‌هايي که از هم‌‌اکنون دارند، بخشي از اين گردشگران را جذب کنند.

قیاسی تصريح کرد: ايران به‌عنوان امن‌‌ترين کشور منطقه داراي ظرفيت‌هاي گردشگري مذهبي، فرهنگي و تاريخي بسيار زيادي است که بی‌تردید زمينه‌‌ساز حضور گردشگران از سراسر دنياست.

وی افزود: شهرستان ملاير به‌عنوان دومين شهرستان استان با قابليت‌ها و توانمندي‌هاي بالا همچون مبل و منبت، دستکند تاريخي سامن، انگور و ديگر آثار مذهبي و تاريخي قادر خواهد بود تا بخش قابل‌‌توجهي از گردشگران داخلي و خارجي را جذب کند.

معاون استاندار همدان در بخش دیگری از سخنانش با تقدیر از حضور باشکوه مردم شهرستان ملاير در راهپيمايي روز قدس یادآور شد: مردم ايران اسلامي بعد از گذشت 40 سال از انقلاب همچنان پاي آرمان‌هاي خود به‌ ويژه حمايت از مردم مظلوم فلسطين ايستاده است.

وي ادامه داد: ايران تنها کشوري در منطقه است که در مقابل زياده‌خواهي‌هاي اسرائيل ايستاده و در اين ميان آزاديخواهان جهان با ايستادگي در مقابل اين زياده‌خواهي با مردم ايران همراهي مي‌‌کنند.

قیاسی در ادامه با تسليت درگذشت آيت‌الله دکتر احمد احمدی، عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي، گفت: ايشان از افتخارات و مفخر ايران اسلامي و به ‌ويژه استان همدان و شهرستان ملاير است و زحمات آن مرحوم در طول عمر پربرکتش بر کسي پوشيده نيست.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: