• شنبه ۱۹ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۰
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 973-8797-5
  • خبرنگار : 8118
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

در بازدید میدانی فرماندار از 10 روستای بخش مرکزی مطرح شد؛

شاخص 70 درصدی بهسازی روستایی در اسدآباد

فرماندار شهرستان اسدآباد از شاخص 70 درصدی بهسازی روستایی این شهرستان خبر داد و گفت: در حال حاضر شاخص بهسازی روستایی در استان 68 درصد بوده که اسدآباد از میانگین استانی در شاخص روستایی جلوتر بوده اما به نسبت برخی از شهرستان‌ها در شاخص بهسازی روستایی عقب هستیم.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، کریم حمیدوند در حاشیه بازدید از 10 روستای بخش مرکزی اسدآباد به منظور رسیدگی مشکلات روستاها و بهسازی روستایی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: از ابتدای امسال توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان بهسازی فاز اول 10 روستا در دست اجرا بوده و این اقدام در این روستاها با اعتباری افزون بر 800 میلیون تومان آغاز شده است.

وی جدولگذاری و روسازی را از جمله اقدامات فاز اول بهسازی در 10 روستای در دست اجرای بنیاد مسکن در سالجاری عنوان کرد و افزود: طویلان، ملحمدره، پیرملو، دوبراله، پیرشمس‌الدین، قادرآباد از جمله روستاهایی است که فاز اول بهسازی در این روستاها توسط بنیاد مسکن در دست اجراست.

حمیدوند تصریح کرد: در حال حاضر بنیاد مسکن مابقی پروژه‌های خود را به فرمانداری برای امسال پیشنهاد داده تا در کمیته برنامه‌ریزی تأمین اعتبار شده و بهسازی پروژه‌های پیشنهادی نیز آغاز شود.

فرماندار در ادامه با اشاره به بازدید خود از 10 روستای بخش مرکزی شامل خاکریز، گذرکجین، بوجین، لطیف، یوسف‌آباد، سیرواند، چنارسفلی، احمدآباد و بور با همراهی بخشدار، مدیریت شرکت برق و آبفا روستایی و بنیاد مسکن و کارشناسان مربوطه، خاطرنشان کرد: در این بازدید مشکلات عمومی این روستاها به صورت میدانی بررسی شد و خوشبختانه در روستاهای فوق فاز اول و در برخی فاز دوم بهسازی انجام شده بود.

وی خاطرنشان کرد: در راستای بهسازی روستایی در برخی از این روستاها عقب‌نشینی مسکن روستایی انجام شده و یا در دست اجراست و در برخی نیز عقب‌نشینی مساکن روستایی به خوبی انجام نگرفته که به دهیار روستا تأکید شد نسبت به تسریع امر اقدام کند.

حمیدوند اضافه کرد: با توجه به انجام فاز اول بهسازی و بعضا فاز دوم بهسازی در روستاهای بازدید شده نیاز به جابجایی تیر برق‌ها بود که مقرر شد با مشارکت مردم و شرکت برق و خودیاری دهیاری‌ها این جابجایی‌ها انجام گیرد همچنین در این بازدید مقرر کردیم فازهایی از آسفالت روستاها توسط قیر یارانه‌ای انجام شود.

وی همچنین با اشاره به مشکلات انباشت فضولات حیوانی در اطراف برخی از روستاهای مورد بازدید قرار گرفته شده نیز اظهار کرد: از این فضولات حیوانی برای مصارف کودکشاورزی مورد استفاده قرار می‌گیرد که به علت طولانی شدن مدت بارندگی‌ها میزان انباشت فضولات حیوانی در برخی از این روستاها بیشتر شده که به دهیاران تأکید شد هر چه سریع‌تر معضل انباشت فضولات حیوانی روستاها مرتفع و نسبت به جمع‌آوری آن اقدام شود.

فرماندار در ادامه پایین بودن قیمت شیر را یکی از مهمترین معضلات و مشکلات مردم روستاهای مورد بازدید قرار گرفته شده برشمرد و گفت: مشکل پایین بودن قیمت شیر از جمله مشکلاتی است که نیازمند پیگیری استانی و شهرستانی بوده و این موضوع را پیگیری خواهیم کرد چرا که عدم مرتفع شدن این مشکل موجب رها کردن شغل دامپروری توسط بسیاری از دامپروری‌های سنتی فعال در سطح روستاهای اسدآباد خواهد بود.

وی یادآور شد: در حال حاضر با وجود بالا بودن قیمت نهاده‌های دامی متأسفانه دامپروری‌های سنتی روستایی مجبور به فروش شیر خود به قیمت 800 تومان هستند که این قیمت پایین‌تر از قیمت معمول و اعلام شده دولتی است و ادامه آن به نفع دامپروان نیست.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: