• شنبه ۱۹ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۲۳:۱۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-2894-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

پوستر "همدان ۲۰۱۸" با حضور خبرنگاران رونمایی شد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان در رونمایی از پوستر رویداد "همدان 2018"  گفت: برای طراحی پوستر رویداد "همدان ۲۰۱۸" طی فراخوانی از هنرمندان همدان، ۱۸ اثر به دبیرخانه ارسال شد که طی نظرسنجی، اثر آقای حسینی انتخاب شد.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، علی مالمیر شنبه 19 خرداد در جمع خبرنگاران درباره رویداد "همدان "۲۰۱۸، اظهار کرد: در سال گذشته دو هتل در همدان افتتاح شده که در سالجاری نیز سه هتل به مجموعه هتل های شهر اضافه خواهد شد.

وی افزود: رشد ۳۷ درصدی صادرات صنایع دستی در سال ۹۶ نسبت به سال ۹۵، صدور پروانه برای ۲۲ خانه بوم گردی و رشد ۳۵ درصدی اقامت مسافران در سال ۹۶ نسبت به سال ۹۵ از اتفاقات مثبت سال گذشته در حوزه گردشگری بوده است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان همدان با بیان اینکه استفاده از هتل ها در سال ۹۶ رشد ۸۵ درصدی را به ثبت رسانده است، ادامه داد: بازدید از اماکنی که بلیط می فروشند ۱۸ درصد و اماکنی که بدون بلیط هستند ۶۷ درصد رشد داشته است.

وی تصریح کرد: گفتمان سازی، فرهنگ سازی و تبلیغات در حوزه گردشگری مهمترین اهداف رویداد همدان ۲۰۱۸ است.

مالمیر با بیان اینکه زیرساختهای لازم برای برگزاری رویداد آماده است، خاطرنشان کرد: هیچ نگرانی برای اقامتگاه نداریم و هتل های باباطاهر، بوعلی و پارسیان برای رویداد ۲۰۱۸ پذیرایی میهمانان خواهد بود.

وی در پاسخ به خبرنگار ایسنا مبنی بر استفاده ازظرفیت های شهرستان ها، گفت: در جلساتی که با فرمانداران تشکیل دادیم، خواستار ابراز قابلیت ها و توانایی های گردشگری بودیم که به جز ملایر و بهار هیچ شهرستانی دراین باره اعلام آمادگی نکرده است‌.

مدیرکل میراث فرهنگی استان همدان تاکید کرد: دو متقاضی در بخش خصوصی برای بالن سواری و برگزاری سیرک اعلام آمادگی کردند که این پیشنهادات در حال بررسی هستند.

وی درباره علت تغییر زمان برگزاری رویداد نیز گفت: این امر به علت عدم آمادگی نبوده و تنها به خاطر هماهنگی با وزارت خارجه و موافقت سفارتخانه ها انجام پذیرفته است.

مالمیر درباره ایجاد نمایندگی وزارتخانه امورخارجه نیز گفت: ساختمان قدیمی در جوار پارک پرواز وجود دارد که توسط شهرداری بازسازی شده و پس از ماه مبارک رمضان در جلساتی با وزیر امور خارجه نیز هماهنگی های لازم برای استقرار نمایندگی وزارتخانه انجام خواهد پذیرفت.

وی تاکید کرد: درشهریور ماه نمایشگاه بین المللی صنایع دستی برگزار و برای میهمانان این نمایشگاه عرضه خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: