• یکشنبه ۲۰ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-5490-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : گفتگو

هوشمندسازی 40 درصد مدارس همدان

رئیس اداره فناوری اطلاعات اداره‌کل آموزش و پرورش استان همدان گفت: تا کنون حدود 40 درصد مدارس استان به تجهیزات هوشمندسازی مدارس مجهز شده‌اند.

محمد رضاپور در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با اشاره به اینکه از مجموع حدود 12 هزار کلاس درس استان تا کنون 4 هزار و 727 کلاس درس هوشمندسازی شده است، افزود: تقریبا 39.7 درصد مدارس استان به تجهیزات هوشمندسازی مدارس از قبیل یک دستگاه رایانه و یک دستگاه دیتا پروژکتور مجهز شده‌اند.

وی یادآور شد: از مجموع کلاس‌های هوشمندسازی شده 4 هزار و 269 کلاس درس در مدارس دولتی و 458 کلاس در مدارس غیردولتی بودند.

وی درباره هزینه هوشمندسازی مدارس نیز گفت: در حال حاضر با توجه به تغییرات نرخ ارز به طور میانگین خرید حداقل تجهیزات هوشمندسازی به ازای هر کلاس درس 50 میلیون ریال است.

رضاپور ادامه داد: در صورتی‌که اعتبار مناسبی برای نوسازی و تعمیرات دستگاه‌های خریداری شده قبلی وجود نداشته باشد آمار کلاس‌های درس هوشمندسازی شده به کمتر از 40 درصد کاهش خواهد یافت.

وی تصریح کرد: افزایش کلاس‌های هوشمندسازی شده با میزان اعتبارات ابلاغی اعلام شده در سطوح ملی، استانی و همچنین کمک خیرین ارتباط مستقیم دارد.

رئیس اداره فناوری اطلاعات اداره‌کل آموزش و پرورش استان همدان یادآور شد: بر اساس قانون برنامه ششم توسعه طرح هوشمندسازی مدارس کشور تا پایان این برنامه یعنی تا پایان سال 1400 باید عملیاتی شود.

وی در پایان گفت: از سال 91 تا کنون حدود 50 میلیارد ریال برای هوشمندسازی مدارس هزینه شده که با توجه به تعییرات نرخ ارزبرای اتمام این طرح 360 میلیارد ریال دیگر نیز مورد نیاز است تا 7 هزار و 156 کلاس درس باقیمانده هوشمندسازی شوند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: