• یکشنبه ۲۰ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۶
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 973-9497-5
  • خبرنگار : 8118
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فرماندار اسدآباد:

احداث کشتارگاه جدید در اسدآباد مقرون به صرفه نیست

فرماندار شهرستان اسدآباد گفت: ساخت و احداث کشتارگاه جدید در شهرستان اسدآباد مقرون به صرفه نخواهد بود.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، کریم حمیدوند در جلسه رسیدگی به راه‌اندازی مجدد کشتارگاه شهرستان اسدآباد در نشست با مدیرکل دامپزشکی استان همدان، با بیان اینکه تعطیلی کشتارگاه اسدآباد موجب ادامه تداوم رویه کشتار شهرستان در استان همدان خواهد بود، افزود: در حال حاضر احداث کشتارگاه دیگر در این شهرستان مقرون به صرفه نبوده و هیچ سرمایه‌گذاری تا 50 سال آینده در زمینه کشتارگاه در این شهرستان اقدام نخواهد کرد .

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر سرمایه‌گذار‌ کشتارگاه تعطیل اسدآباد مشکلات بهداشتی واحد خود را مرتفع کرده است، ادامه داد: این سرمایه‌گذار مدعی است برای مرتفع کردن دیگر مشکلات واحد خود نیازمند تضمین بوده که اگر به منظور مرتفع شدن دیگر مشکلات هزینه کند، مجددا بنا به دلایل دیگر با راه‌اندازی واحد او مخالفت نشود چرا که دچار ضرر و زیان خواهد شد.

فرماندار شهرستان اسدآباد با بیان اینکه اسدآباد از مهمترین قطب‌های دامپروری و کشاورزی استان همدان به شمار می‌رود، یادآور شد: در حال حاضر تعطیلی کشتارگاه دام و کشتارگاه صنعتی طیور اسدآباد دو مشکل این شهرستان است.

حمیدوند با اشاره به کشتارگاه صنعتی طیور اسدآباد گفت: این کشتارگاه به علت عدم سرمایه در گردش و بدهی توسط بانک صنعت و معدن توقیف و مصادره شده است.

وی تعداد واحدهای مرغداری گوشتی این شهرستان را 30 واحد با ظرفیت 553 قطعه برشمرد و افزود: این مرغداری‌ها مجبور به کشتار طیور در کشتارگاه طیور همدان هستند که نبود برند و بسته‌بندی مناسب و با کیفیت در استان، موجب شده تولیدات اسدآباد که در استان کشتار می‌شود، با افت 28 درصد ارائه شود.

حمیدوند خاطرنشان کرد: مرغداران اسدآبادی در این بحث متضرر شده‌اند و ممکن است در آینده با کمبود تولید مواجه شوند که راه‌اندازی کشتارگاه طیور اسدآباد بخش مهمی از مشکلات واحدهای مرغداری اسدآباد را مرتفع خواهد کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: