• دوشنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۱۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-5590-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

جشن گلریزان آزادی زندانیان جرائم غیر عمد در همدان برگزار شد؛

وجود 286 زندانی جرائم غیرعمد در همدان

دوازدهمین مراسم گلریزان آزادی زندانیان جرائم غیرعمد امشب -یکشنبه 20 خرداد- در استان همدان برگزار شد.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، مدیرعامل ستاد دیه استان همدان در این مراسم از وجود 286 زندانی جرائم غیرعمد در استان خبر داد و گفت: سال گذشته 276 زندانی جرائم غیرعمد با کل بدهی بیش از 20 میلیارد تومان در همدان از بند رهایی یافتند.

یدالله روحانی‌منش با اشاره به اینکه سال گذشته 45 درصد مبلغ بدهی زندانیان توسط گذشت شکات حاصل شد، تصریح کرد: مبلغ 9 میلیارد و 400 میلیون تومان از بدهی این افراد از طریق گذشت شکات حاصل شد.

وی با بیان اینکه امسال زندانی به خاطر دیه ناشی از حوادث رانندگی نداشتیم، یادآور شد: امسال خوشبختانه از ابتدای ماه مبارک رمضان روزانه حداقل یک نفر از زندانیان جرائم غیرعمد از بند رهایی یافته و به کانون گرم خانواده‌های خود بازگشتند.

نماینده ولی‌فقیه در استان همدان نیز در این مراسم با بیان اینکه خالق آنچه را که آفریده از روی عشق آفریده است، اظهار کرد: خداوند انسان را آفرید و سراسر وجودش را از عشق لبریز کرد.

آیت‌الله غیاث‌الدین طه‌محمدی با اشاره به اینکه انسان آئینه تمام‌نمای الهی است، افزود: انسان تنها موجودی است که خداوند بعد از خلقتش بر خود آفرین گفته و حالا باید دید چه راز نهفته‌ای در وجود انسان است.

وی با بیان اینکه عظمت خداوند در آفرینش انسان و سایر موجودات دیده می‌شود، گفت: برخی از انسانها قدر و منزلت خود را نمی‌دانند در صورتی جایگاه انسان در جهان آفرینش بسیار بالاست.

نماینده ولی‌فقیه در استان همدان با بیان اینکه خداوند خیر مطلق است اما افرادی همچون صدام معلون و ترامپ دیوانه شر مطلق هستند، افزود: این افراد هر جا که بروند با خود شر می برند.

 وی تصریح کرد: باید برای همنوعان خود خیر بخواهیم و امید است که با قدم‌هایی که در این مسیر برداشته می‌شود هزاران گره از کار افراد باز شود.

امام جمعه همدان در پایان یادآور شد: اگر کسی اهل معرفت باشد از کوچکترین ذره تا بالای قله همه را جلوه‌ای از آفرینش خداوند می‌داند.

دد این مراسم علاوه بر کمک‌های مادی خیرین و اقشار مختلف، استاندار همدان مبلغ 50 میلیون تومان، نماینده ولی فقیه در استان همدان 10 میلیون تومان، حمیدرضا حاجی‌بابایی نماینده مردم همدان 2 میلیون تومان، امیر خجسته نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس 2 میلیون و 500 هزار تومان برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد در استان کمک کردند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: