• دوشنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-6190-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس اداره اطلاعات عملیات پلیس مبارزه با موادمخدر همدان خبر داد

کوچ معتادان بین تپه پیسا و میدان امام/افزایش مصرف «ریتالین» بین دانش‌آموزان

رئیس اداره اطلاعات عملیات پلیس مبارزه با موادمخدر همدان از افزایش 50 درصد کشف موادمخدر در سه ماهه اول امسال در همدان خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، سروان سیدمهدی رضوی دوشنبه 21 خرداد در شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر شهرستان همدان، اظهار کرد: با وجود تمام تلاش‌ها ارگان‌ها و دستگاه‌ها در حوزه مبارزه با موادمخدر پلیس مأموریت خود را فراموش نمی‌کند.

وی ادامه داد: در سه ماه اول سال گذشته در مجموع از انواع موادمخدر 26 کیلو کشف شده، 703 نفر خرده‌فروش و 50 نفر معتاد متجاهر دستگیر شدند و همین آمار در در سه ماه اول امسال 39 کیلو انواع موادمخدر کشف شده، 918 توزیع‌کننده خرده‌فروش و 225 نفر معتاد متجاهر دستگیر شدند که این آمار نسبت به سال گذشته 50 درصد افزایش داشته است.

وی اظهار کرد: طرح پاکسازی در تپه پیسا در سه مرحله و میدان امام(ره) در 4 مرحله صورت گرفت اما با وجود اینکه دستگیری‌های زیادی در تپه پیسا صورت گرفت و این مسأله باعث شد معتادان به سمت مرکز شهر و میادین اصلی هجوم بیاورند و به نوعی آنها به این مناطق کوچ می‌کنند و حتی بعد از پاکسازی این منطقه این افراد دوباره تپه پیسا بازمی‌گردند و این روند تکرار می‌شود.

رضوی اضافه کرد: نیروهای اطلاعات عملیات ما خیلی قرص و محکم این موضوع را رصد می‌کنند اما ما در اصل به دنبال زدن ریشه هستیم و این کاری نیست که با اقدام سریع صورت گیرد و اقدام سریع، تنها زدن شاخه‌های آن است.

رئیس اداره اطلاعات عملیات پلیس مبارزه با موادمخدر همدان خاطرنشان کرد: برای حل این مشکل نیازمند همکاری تمام ارگان‌ها هستیم و یک دست صدا ندارد و همه ارگان‌ها باید یکی شوند.

وی یادآور شد: در ابتدا باید این معتادان را از مصرف مخدرهای صنعتی به سمت مخدرهای سنتی سوق دهیم چرا که خطرهای مخدرهای صنعتی بسیار زیاد است.

مدیر اداره آموزش و پرورش ناحیه یک همدان نیز با بیان اینکه تربیت شهروند صالح وظیفه آموزش و پرورش است، گفت: اعتیاد و مصرف موادمخدر در بین دانش‌آموزان بسیار کم است اما همین تعداد کم هم برای ما زیاد است.

حسین پارسا ادامه داد: در راستای حل این مشکل مراکز مشاوره آموزش و پرورش وجود دارد که دانش‌آموزان و یا والدین آنها را راهنمایی خواهد کرد.

وی بیان کرد: آنچه امروز نگران‌کننده است، افزایش مصرف «قرص‌های ریتالین» توسط دانش‌آموزان است که آسیب زیادی به دانش‌آموزان می‌زند و متأسفانه تهیه و استفاده این قرص‌ها بسیار آسان شده و باید از این امر جلوگیری شود.

پارسا اظهار کرد: در جامعه فرهنگی وجود و استفاده موادمخدر در کمترین حد است و جامعه فرهنگی سالمی داریم اما دور از آسیب نیز نیستیم به ویژه در بعضی مدارس خاص که باید به آنها توجه بیشتری شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: