• دوشنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-6290-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

بازگشت بهبودیافتگان به موادمخدر به معنای بیکاری دستگاه‌های مربوطه نیست

معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری همدان با بیان اینکه امسال برای نخستین‌بار مجری برنامه‌های هفته مبارزه با موادمخدر به سمن‌ها واگذار شده است، گفت: معتاد یک بیمار در جامعه است و همانطور که ممکن است یک بیمار پس از درمان دوباره به بیماری دچار شود یک فرد معتاد نیز پس طی دوران ترک اعتیاد در کمپ دوباره مبتلا به این بلای خانمانسوز شود، با توجه به این مسائل نباید گمان کرد که دستگاه‌های مربوطه بیکار است.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، علی‌اصغر ناظری‌پوردوشنبه 21 خرداد در شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر شهرستان همدان، اظهار کرد: موادمخدر مسأله چندان ثابت و محدودی نیست و هوشمندی خاصی دارد چرا که از این حوزه درآمدزایی خوبی هست و حداقل 20 تا 30 هزار تومان مصرف روزانه یک فرد معتاد است. حوزه موادمخدر به علت داشتن تنوع و پویایی در عرضه و قیمت مسأله‌ای ثابت و راکد نیست بلکه پویا و با سود بسیار است.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار همدان با اشاره افزایش دستگیری‌ها در سالجاری خاطرنشان کرد: وضعیت موادمخدر ثابت نیست و به فراخور وضعیت افزایش یا کاهش دارد به طوریکه در سال‌های 85 دستگیری‌ها خیلی گسترده‌تر بوده است.

وی ادامه داد: همدان یکی از معبرهای عبور موادمخدر است و بیشتر محموله‌های مواد از این منطقه عبور می‌کنند به همین علت وجود موادمخدر در این شهر و استان چندان عجیب نیست.

ناظری‌پور اضافه کرد: معتاد یک بیمار در جامعه است و همانطور که ممکن است یک بیمار پس از درمان دوباره به بیماری دچار شود یک فرد معتاد نیز پس طی دوران ترک اعتیاد در کمپ دوباره مبتلا به این بلای خانمانسوز شود، با توجه به این مسائل نباید گمان کرد که دستگاه‌های مربوطه بیکار است.

معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری همدان اظهار کرد: کلانتری‌ها نسبت به گذشته در این عرصه فعال‌تر شده و کارهای سختی را بر عهده دارند.
ناظری‌پور با اشاره به هفته جهانی مبارزه با موادمخدر بیان کرد: این بحث سخت و تکراری است، پشت‌پرده این موضوع مفاسد و آسیب‌های اجتماعی بوده و به همین علت سخت و زمان‌بر است.

وی نقش خانواده‌ها و سمن‌ها را در این حوزه مهم و موثر دانست و ضمن تقدیر از عملکرد اورژانس اجتماعی همدان بیان کرد: اورژانس اجتماعی در حوزه مواد مخدر در مواردی که وارد شد به خوبی عمل کرد و لازم است آموزش پرورش نیز با این دستگاه همکاری کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: