• دوشنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۰
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 973-1096-5
  • خبرنگار : 8118
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فرماندار اسدآباد:

با مطب‌ها و کلینیک‌های بی‌توجه به بی‌خطرسازی زباله‌های عفونی برخورد شود

فرماندار شهرستان اسدآباد گفت: با مطب‌ها، کلینیک‌ها و آزمایشگاه‌های خصوصی سطح شهر که زباله‌های عفونی خود را برای امحا و بی‌خطرسازی به بیمارستان قائم(عج) تحویل نمی‌دهند، برخورد قضایی و قانونی شود.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، کریم حمیدوند در کمیته پسماند شهرستان اسدآباد، افزود: در حال حاضر 56 مطب خصوصی در سطح شهرستان فعالیت دارند که از این تعداد، 40 تا 50 مطب روزانه به صورت میانگین 30 کیلو زباله عفونی تولید می‌کنند و بی‌خطرسازی این میزان زباله توسط دستگاه امحاء زباله بیمارستان قائم(عج) ضروری است.

وی با تأکید بر اینکه مخلوط کردن زباله‌های عادی و عفونی خلاف بوده و به بهداشت و سلامت مردم آسیب وارد می‌کند، ادامه داد: در حال حاضر این تعداد مطب و کلینیک و آزمایشگاه فعال سطح شهرستان برای بی‌خطرسازی و امحاء زباله‌های عفونی مطب‌های خود باید هزینه ناچیزی را برای جمع‌آوری زباله‌ها و انتقال به بیمارستان قائم(عج) به دانشکده و شهرداری پرداخت کنند که گویا از این امر خودداری کرده‌اند.

فرماندار شهرستان اسدآباد خاطرنشان کرد: با تهیه لیست این مطب‌ها توسط مرکز بهداشت هر اقدام قضایی که در این رابطه نیاز باشد، انجام داده شود.

وی در ادامه گفت: در صورت راه‌اندازی واحد گرانول در شهرستان اسدآباد توسط یکی از سرمایه‌گذاران اسدآبادی، بسیاری از ظروف یکبار مصرف و بطری‌های پلاستیکی به پودر تبدیل شده و مشکل پسماند این گونه از زباله‌ها در شهرستان مرتفع خواهد شد.

بازدید از محدوده محله محمودبیگی برای بهسازی و بهبود وضعیت فاضلاب خانگی، جانمایی محل دفن نخاله‌های ساختمانی توسط شهرداری اسدآباد، احداث سیستم تصفیه‌خانه توسط شرکت‌های صنعتی و با مشارکت واحدهای صنعتی و تعیین وضعیت پساب خروجی تصفیه‌خانه شهر اسدآباد توسط اداره امور آب از دیگر مواردی بود که در این جلسه به آن اشاره شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: