• دوشنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 973-1593-5
  • خبرنگار : 8112
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه بوعلی مطرح کرد

برگزاری طرح ضیایت اندیشه به جهت پررنگ کردن کردن نقش تربیتی اساتید

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه بوعلی‌سینا گفت: اساتید باید در زمینه‌های مختلف برای دانشجویان الگو باشند و دانشجویان با تأسی از رفتار استاد خود در مسیر پیشرفت و تعالی حرکت کنند.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، حجت‌الاسلام والمسلمین علی‌محمد عباسی در آئین افتتاحیه طرح ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه بوعلی‌سینا، ضمن تشکر از همه دستاندرکاران این طرح، اظهار کرد: دانشگاه مبدأ همه تحولات و کارخانه انسان‌سازی است و باید توجه داشت رسالت ما در دانشگاه چه بوده و کدام مسیر باید طی کنیم.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به فرصت کمی که اساتید در مطالعه دروس و مطالب جنبی دارند بنابراین شورای عالی انقلاب فرهنگی دوره‌هایی را درنظر گرفته است که در آنها اساتید به دانش‌افزایی خود در علوم اسلامی، معرفتی و تاریخی و سیاسی می‌پردازند.

عباسی یادآور شد: دوره‌هایی از طرح ضیافت که در سال‌های گذشته برگزار شده است، از بهترین دوره‌های سطح کشور بوده و امید آن می‌رود که امسال هم این دوره همانند قبل پربار و پرمحتوا باشد.

وی افزود: به جهت پررنگ کردن کردن نقش تربیتی اساتید، دوره‌های طرح ضیافت اندیشه برگزار و توصیه می‌شود اساتید گرانقدر با حضور فعال در این جلسات از مطالب مطرح شده بهره کافی را ببرند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه بوعلی‌سینا تصریح کرد: اساتید باید در زمینه‌های مختلف برای دانشجویان الگو باشند و دانشجویان با تأسی از رفتار استاد خود در مسیر پیشرفت و تعالی حرکت کنند.

وی همچنین با اشاره به ضرورت برگزاری این دوره گفت: در این جلسات اساتید بهتر است شبهات و مشکلات شناختی خود را از مسائل کشور و همچنین مسائل اعتقادی مطرح کنند و به جواب قانع‌کننده‌ای برای خود برسند تا این موارد بعضا در کلاس‌های درس دانشجویان مطرح نشود و آنها را با استیصال در فهم موضوع مواجه نکند چراکه برای مثال و به فرموده رهبری معظم انقلاب در دیدار اخیر با دانشجویان، "صداهایی از بعضی اساتید شنیده می‌شود که در جهت تطهیر رژیم طاغوت برمی‌آید" و این مسأله بسیار حائز اهمیتی است.

عباسی در پایان با ذکر فرازهایی از کلام گهربار امیرالمؤمنین امام علی(ع)، گفت: قرار است این اساتید راهبری جامعه را برعهده داشته باشند و این راهبری باید به گونه‌ای باشد که استاد خود در اوج باشد و دیگران را نیز بتواند به اوج برساند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: