• دوشنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-6490-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون استاندار همدان مطرح کرد

جایگاه خوب همدان در کاهش و کنترل آسیب‌های اجتماعی

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان با بیان اینکه کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی از اولویت‌های اصلی نظام است، گفت: استان همدان در زمینه کاهش و کنترل آسیب‌های اجتماعی نسبت به سایر استان‌ها در جایگاه خوبی قرار دارد اما باید از این جایگاه ارتقاء یابد

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، سعید شاهرخی دوشنبه 21 خرداد در شورای آموزش و پرورش استان همدان، اظهار کرد: دستگاه‌های مرتبط با طرح نماد به صورت جدی در اجرایی کردن این طرح وارد شوند و استانداری آمادگی دارد از اعتبارات حوزه اجتماعی برای حمایت این طرح هزینه کند.

شاهرخی، طرح نماد را اقدامی جدید و مفید در جامعه عنوان و اضافه کرد: اگر بنا باشد نظام سالم اجتماعی داشته باشیم باید توجه زیادی به نیروی انسانی صورت گیرد که دانش‌آموزان بهترین مرحله برای پیاده کردن آموزش‌های تربیتی هستند.

وی با بیان اینکه با غربالگری دانش‌آموزان در زمینه‌های گوناگون، شخصیتی در شأن جامعه و نظام اسلامی تربیت خواهد شد‌، اظهار کرد: توجه به مسائل آموزشی و توانمندی در برابر آسیب‌های داخلی و خارجی این طرح باید به صورت جدی فراگیر شود تا حمایت‌های روانی و اجتماعی داشته باشد.

شاهرخی با اشاره به در پیش بودن مسابقات ورزشی دانش‌آموزان، گفت: برگزاری این برنامه‌ها هم سلامت و نشاط اجتماعی را در پی خواهد داشت و هم استعدادهای برتر دانش‌آموزی از این طریق کشف خواهند شد.

وی وفاق و همدلی مسئولان استانی را موفق ارزیابی و خاطرنشان کرد: با مشارکت و همکاری همه دستگاه‌ها مسابقات به بهترین شکل ممکن برگزار شود.

وی غنی‌سازی اوقات‌فراغت دانش‌آموزان را از دیگر الزامات مورد توجه آموزش و پرورش عنوان و بیان کرد: هیچ مدرسه‌ای در سطح استان اجازه دریافت شهریه و خودیاری را ندارد و در صورت مشاهده با مدارس خاطی برخورد خواهد شد.

شاهرخی گریزی به مدارس غیرانتفاعی زد و اعلام کرد: مدارس غیردولتی فرصت خوبی است که در اختیار آموزش و پرورش قرار گرفته و از این طریق هم اشتغال برای برخی از افراد ایجاد و از طرفی فضای فیزیکی بیشتری در اختیار آموزش و پرورش قرار خواهد گرفت و البته باید نظارت‌های لازم در این زمینه انجام پذیرد.

وی یادآور شد: پس از ماه مبارک رمضان شاهد ورود مسافران زیادی به استان خواهیم بود که آموزش و پرورش باید زمینه‌ها و شرایط لازم را برای اسکان مسافران فراهم آورد.

معاون استاندار همدان در ادامه گفت: آموزش و پرورش باید آموزشگاهی در سطح استان را به نام مرحوم دکتر احمد احمدی در دستور کار خود داشته باشد.

وی افزود: ضایعه درگذشت دکتر احمد احمدی ضربه محکمی به جامعه علمی کشور زد چرا که ایشان اندیشمندی فرهیخته و صاحب‌نام و اثر در فرهنگ و تمدن جامعه و کشور بود.

وی به زوایای اخلاقی و رفتاری دکتر احمدی اشاره و تأکید کرد: دکتر احمدی از افراد فرهیخته‌ای بود که با بضاعت کم، از لحاظ علمی و اخلاقی خود را وقف انقلاب کرد.

شاهرخی در پایان با اشاره به راهپیمایی روز جهانی قدس در استان اظهار کرد: در جمعه گذشته مردم ایران و همدان بار دیگر با یکی از آرمان‌های انقلاب اسلامی و یادگار امام راحل که همانا استکبارستیزی و دفاع از مظلومان است، تجدیدپیمان کردند.

رئیس اداره پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی آموزش و پرورش استان همدان نیز در این جلسه گفت: طرح نماد هم اکنون در ۱۲ مدرسه، ۶ مدرسه در همدان و ۶ مدرسه در ملایر و برای ۳ هزار دانش‌آموز در حال اجرا است.

هادی آزادی افزود: در این طرح پرسشنامه‌ای در اختیار دانش‌آموز، معلم و خانواده فرد پرسش‌شونده قرار گرفته سپس اطلاعات اخلاقی و رفتاری دانش‌آموز در سامانه نماد ثبت و ضبط خواهد شد.

وی تأکید کرد: در این سامانه سوپروایزرهای ملی و استانی نظارت دارند که به غیر از آنها، فرد دیگری از اطلاعات این سامانه اطلاع نخواهد داشت.

وی بیان کرد: تا کنون ۱۲۰ کارگاه آموزشی برای خانواده‌ها، ۱۲۰ کارگاه برای معلمان و ۸۰ کارگاه برای دانش‌آموزان برگزار و آموزش‌های مربوط به این طرح در حوزه استرس، اعتماد به نفس و ... در اختیار افراد قرار گرفته است.

آزادی با بیان اینکه خودکشی، آزارجنسی و جسمی، اعتیاد، فقر و فضای مجازی بیشترین حوزه‌های افراد آنالیز شده بوده است، خاطرنشان کرد: مقرر شده تا سال ۱۴۰۰ این سامانه در همه مدارس کشور برقرار و سلامت روانی دانش‌آموزان بررسی شود.

وی تصریح کرد: اداره بهداشت، اداره، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نیروی انتظامی، بنیاد برکت، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و کمیته امداد تاکنون سوپروایزرهای استانی خود را معرفی نکرده‌اند که امیدواریم هرچه سریع‌تر نهادهای فوق افراد موردنظر خود را به برای تعریف در سامانه معرفی کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: