• سه شنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-6690-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

استقرار 1700 پایگاه جمع‌آوری زکات «فطره» در همدان

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی اداره‌کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان همدان از استقرار 1700 پایگاه جمع‌آوری زکات فطره در سطح استان خبر داد.

جمشید محمدی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با بیان اینکه در سال گذشته 6 میلیارد تومان زکات فطره، مال و مستحبی در استان جمع‌آوری شده است، افزود: امسال نیز پایگاه‌هایی برای جمع‌آوری زکات در استان درنظر گرفته شده است به طوریکه زکات جمع‌آوری شده در بخش‌های مسکن، درمان، معیشتی و تحصیل هزینه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه پایگاه‌ها در محل‌های برگزاری نماز عیدفطر، مساجد و میادین مستقر خواهند شد، ادامه داد: بر اساس استفتاء صورت گرفته از دفتر مقام معظم رهبری میزان زکات فطره هر نفر در سالجاری 6 هزار تومان، کفاره غیرعمد روزی 2500 تومان و کفاره عمد روزی 150 هزار تومان است.

محمدی درباره شیوه‌های نوین پرداخت زکات نیز گفت: شیوه‌های نوین پرداخت زکات فطره شامل شماره‌گیری تلفن 0968877، اپلیکیشن‌های سنا و سکه، شماره حساب 50005 بانک ملی و شماره کارت مجازی 6037991899696672 درنظر گرفته شده است.

مدیر امور فرهنگی کمیته امداد استان همدان نیز در گفت‌وگو با ایسنا، از اعزام مددجویان به سفرهای زیارتی در سال 96 خبر داد و اظهار کرد: سال گذشته 240 نفر از مددجویان تحت حمایت در قالب 6 کاروان به زیارت آرامگاه‌های امامان معصوم به شهرهای کربلا، نجف، سامرا و کاظمین در کشور عراق اعزام شدند که برای اعزام این مددجویان 288 میلیون تومان پرداخت‌شده است.

علی‌اکبر مرادی به شرکت 410 نفر از مددجویان همدانی در پیاده‌روی اربعین اشاره کرد و گفت: 340 هزار تومان در این زمینه برای هر نفر هزینه پرداخت‌شده است.

وی در ادامه به اعزام و دو هزار و 716 نفر از مددجویان در قالب شوق زیارت به پابوسی امام رضا(ع)، قم و جمکران در سال گذشته اشاره کرد و ادامه داد: 230 هزار تومان برای هر نفر از منابع امداد و کمک‌های خیران پرداخت‌شده است.

مدیر امور فرهنگی کمیته امداد استان همدان با بیان اینکه مددجویان در سفرهای زیارتی می‌توانند از دوره‌های تبین احکام اسلامی، تقویت بنیه اعتقادی و تثبیت ارزش‌های اسلامی، ارتقاء سطح آشنایی با مسائل فقهی، مدیریت خانواده و تربیت فرزند صالح بهره‌مند شوند، به امکاناتی مانند اسکان در زائرسراهای مناسب، استفاده از غذای تبرک آستان قدس رضوی، بسته‌های فرهنگی، وسایل نقلیه مناسب و شرکت در کلاس‌های آموزشی با اساتید مجرب اشاره کرد.

وی هدف از سفرهای زیارتی را آشنایی با شعائر اسلامی، بهره‌گیری از الطاف خاصه زیارت اماکن مذهبی، تقویت باورهای دینی و آشنایی با سیره عملی امامان معصوم عنوان کرد.

وی با اشاره به برگزاری اردوهای آموزشی، فرهنگی به دیگر استان‌ها گفت: اردوهای درون‌استانی، اعزام به اردوهای زیارتی، برگزاری دوره‌های آموزش خانواده، طرح فلاح، آسیب‌شناسی و برگزاری مسابقات قرآن و سرود در بین مددجویان، برپایی کانون‌های تابستانی و برگزاری همایش‌های مختلف برای مددجویان از برنامه‌های مهم حوزه فرهنگی کمیته امداد استان همدان در سالجاری است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: