• سه شنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۸
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 973-9997-5
  • خبرنگار : 8118
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فرماندار اسدآباد اعلام کرد

ساخت 10 درصد فضاهای آموزشی اسدآباد با مشارکت خیرین

فرماندار شهرستان اسدآباد گفت: 10 درصد از محیط و فضاهای آموزشی شهرستان با مشارکت خیرین مدرسه‌ساز احداث شده است.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، کریم حمیدوند در بیستمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز شهرستان اسدآباد، اظهار کرد: در طول نوزده جشنواره در شهرستان تا کنون 19 مدرسه با مشارکت خیرین در این شهرستان ساخته شده که در این راستا خیرین در اهداء زمین و یا ساخت مدرسه مشارکت داشته‌اند.

وی اضافه کرد: سال گذشته 63 مدرسه روستایی اسدآباد از بخاری نفتی استفاده می‌کردند که با  مشارکت خیرین 61 مدرسه روستایی تغییر سیستم گرمایشی آن انجام گرفت.

حمیدوند با قدردانی از اقدامات خداپسندانه خیرین در جهت امر مقدس مدرسه‌سازی خاطرنشان کرد: محور توسعه فرهنگی، اقتصادی و پایه‌ریزی دانشگاه‌ها و مراکز علمی، فناوری، همین مدارس است که با اقدامات خالصانه خیرین و نیک‌اندیشان مدرسه‌ساز محقق می‌شود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: اقتصاد، فرهنگ و علم سه عنصر اصلی اقتدار کشور است و خیرین در خط مقدم جبهه فرهنگی و اقتصادی کشور هستند.

فرماندار اسدآباد افزود: ایجاد مراکز آموزشی و تربیتی با نشاط و فراهم کردن بستر و زمینه رشد و پرورش استعدادها و توانمندی‌های بالقوه و تربیت نخبگان گامی مهم، ارزشمند و اثرگذار است که خیرین با ساخت اماکن آموزشی بسیار دلپذیر برای نسل آینده فراهم می‌کنند.

حمیدوند مدرسه‌سازی را بهترین توشه برای ذخیره آخرت دانست و یادآور شد: هر کس در این راه گام بردارد در راه دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی و شکوفایی استعدادهای دانش‌آموزان این مرز و بوم گام برداشته است.

مدیرکل آموزش و پروش استان همدان هم در ادامه گفت: استان همدان جزء رتبه‌های برتر خیرین مدرسه‌ساز کشور بوده و خیرین استان جایگاه مطلوبی را در کشور دارا هستند.

محمد پورداوود اظهار کرد: ساخت مدارس با اولویت در مرکز شهر از جمله همدان و شهرستان‌ها و مراکز محروم نیاز امروز آموزش و پرورش بوده که خیرین در استان و شهرستان‌ها و منطقه در این راستا اقدامات خوبی داشته و به خوبی ورود پیدا کرده‌اند.

وی افزود: بر اساس سیاست راهبردی در بحث ساخت‌وساز مقاوم‌سازی مدارس سطح استان در برنامه بوده و در این راستا مدارسی که در مناطق پرجمعیت و نیز اضطرار قرار دارند را در شهر همدان و شهرک‌های حاشیه‌ای و شهر همدان و شهرستان‌ها احیا خواهیم کرد.

پورداوود خاطرنشان کرد: یک برنامه کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت برای احیاء و مقاوم‌سازی مدارس سطح استان همدان داریم که مشارکت خیرین در این امر از نقش موثری برخوردار خواهد بود.

وی یادآور شد: تجهیز مدارس نیز از دیگر نیازهای آموزش و پرورش بوده که این امر مهم کمک و همت خیرین مدرسه‌ساز را می‌طلبد.

مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان اسدآباد هم با بیان اینکه 53 مدرسه شهرستان اسدآباد دارای عمر بالای 40 سال بوده و فرسوده هستند، خاطرنشان کرد: باید در این مدارس فرسوده مقاوم‌سازی صورت گیرد و یا اینکه مدارس جدید دیگری به جای این مدارس احداث شود که این امر نیازمند مشارکت خیرین مدرسه‌ساز خواهد بود.

رحمان سجادی تصریح کرد: در حال حاضر 640 نفر از فرهنگیان اسدآبادی عضو مجمع خیرین مدرسه‌ساز شهرستان بوده که ماهیانه در مجموع یک میلیون و 500 هزار تومان از حقوق خود را به حساب مجمع خیرین مدرسه‌ساز واریز می‌کنند.

در پایان از 15 خیر مدرسه‌ساز اسدآباد در این جشنواره تجلیل شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: