• سه شنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-6990-5
  • خبرنگار : 8112
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

امام جمعه همدان خطاب به مدیرکل حفاظت محیط زیست استان:

در برابر هیچ تهدید و سفارشی، جانب محیط زیست را رها نکنید

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه همدان خطاب به مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گفت: در برابر هیچ تهدید و سفارشی از هیچ مقامی، جانب محیط زیست را رها نکرده و طبق ضوابط و قوانین محیط زیستی عمل کنید و ما را در این راه پشتیبان خود بدانید.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، آیت‌الله غیاث‌الدین طه‌محمدی در دیدار با مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان به مناسبت هفته محیط زیست، بر اجرای قوانین و ضوابط محیط زیستی تأکید کرد و افزود: متأسفانه بشر در تخریب محیط زیست کمر همت بسته است و این تخریب به معنی نابودی انسان است.

وی ادامه داد: فرهنگ‌سازی از طریق رسانه‌ها، جرائد، تلویزیون و سایر راه‌ها از همه طرق ممکن از جمله تولید و پخش فیلم، می‌تواند در نهادینه‌سازی این مفهوم که پلاستیک ضررهای بسیاری برای انسان دارد خیلی مهم باشد.

امام جمعه همدان بر اولویت‌سنجی در حفاظت محیط زیست استان تأکید و اظهار کرد: آن‌گونه نباشد که روی مستحبات تمرکز و واجبات را رها کنیم بنابراین بر آنچه که بیشترین ضرر و زیان را به همراه دارد و حذف آن آلودگی تمرکز کنید.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان نیز گفت: مسأله پسماند و زباله بیشترین معضل محیط زیست استان همدان است و روزانه هزار و 100 تن زباله در استان همدان تولید می‌شود که 900 تن مربوط به زباله‌های شهری است به طوریکه هر نفر روزانه 700 گرم در استان زباله تولید می‌کند.

سیدعادل عربی اضافه کرد: سبک زندگی به مصرف‌گرایی سوق داده شده و ظروف یکبار مصرف مجالس و مناسبت‌ها را اشغال کرده است در حالیکه حداقل 400 سال طول می‌کشد تا پلاستیک در طبیعت تجزیه شود و در معرض آفتاب گازهای سمی از پلاستیک در حال تجزیه متصاعد می‌شود.

وی یکی از مهمترین دلایل استفاده از پلاستیک را قیمت کم عنوان کرد و ادامه داد: این در حالیست که تعداد زیادی از کشورها استفاده از پلاستیک را ممنوع اعلام کرده‌اند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان شعار هفته محیط زیست امسال را غلبه بر آلودگی پلاستیکی عنوان کرد و گفت: اولویت محیط زیست در سالجاری حل مشکل پسماند استان همدان است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: