• چهارشنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۲
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 973-11097-5
  • خبرنگار : 8118
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فرماندار اسدآباد مطرح کرد

افزایش دو برابری سهمیه اشتغال روستایی اسدآباد

فرماندار شهرستان اسدآباد از افزایش دو برابری سهمیه اشتغال روستایی این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، کریم حمیدوند در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان اسدآباد، اظهار کرد: سهمیه شهرستان اسدآباد از تسهیلات اشتغال روستایی 8 میلیارد و 400 میلیون تومان بود که این میزان سهمیه 16 میلیارد و 800 میلیون تومان افزایش یافته و برای جذب این میزان تسهیلات تنها تا پایان خردادماه فرصت باقی است.

وی افزود: تاکنون از سهمیه اشتغال روستایی شهرستان 57 طرح با اعتباری افزون بر 53 میلیارد و 503 میلیون تومان مصوب و به بانک معرفی شده است.

حمیدوند اضافه کرد: از این تعداد طرح اشتغال روستایی  مصوب، بیشترین تعداد طرح با 35 طرح با اعتبار 41 میلیارد تومان مربوط به جهاد کشاورزی بوده است.

وی با اشاره به سهمیه 21 میلیارد و 800 میلیون تومانی شهرستان در بحث اشتغال فراگیر شهری نیز گفت: در این راستا 77 طرح با اعتباری افزون بر 14 میلیارد و 979 میلیارد تومان مصوب شده  شده است

حمیدوند در ادامه از جذب 100 درصدی سهم این شهرستان از اعتبارات مشاغل خانگی خبر داد و تصریح کرد: میزان سهم شهرستان اسدآباد از اعتبارات مشاغل خانگی یک میلیارد و 300 میلیون تومان بوده که این سهم به صورت 100 درصدی جذب شده است.

فرماندار همچنین در بخش دیگری از سخنانش تعطیل بودن کشتارگاه صنعتی طیور شهرستان را یکی از مهمترین مشکلات مرغداران اسدآبادی عنوان کرد و گفت: کشتارگاه صنعتی طیور اسدآباد به علت عدم سرمایه در گردش و بدهی توسط بانک صنعت و معدن توقیف و مصادره شده است.

وی تعداد واحدهای مرغداری گوشتی این شهرستان را 30 واحد با ظرفیت 553 قطعه برشمرد و افزود: این مرغداری‌ها مجبور به کشتار طیور در کشتارگاه طیور همدان هستند که نبود برند و بسته‌بندی مناسب و با کیفیت در استان، موجب شده تولیدات اسدآباد که در استان کشتار می‌شود، با افت 28 درصد ارائه شود.

حمیدوند خاطرنشان کرد: مرغداران اسدآبادی در این بحث متضرر شده‌اند و ممکن است در آینده با کمبود تولید مواجه شوند که راه‌اندازی کشتارگاه طیور اسدآباد بخش مهمی از مشکلات واحدهای مرغداری اسدآباد را مرتفع خواهد کرد.

در ادامه این جلسه نسبت به طرح های مشکل دار این شهرستان رسیدگی شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: