• دوشنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 973-2093-5
  • خبرنگار : 81121
  • منبع خبر : گفتگو

یک روانشناس:

ابهت والدین در بازی با کودکان تنزل نمی‌یابد

یک روانشناس کودک در همدان به بازی والدین با کودکان خود تأکید ویژه کرد و گفت: والدین در ارتباط با فرزندان خود کودک باشند.

مرضیه محبوبی در گفت‎وگو با ایسنا، منطقه همدان، تصریح کرد: با توجه به اینکه فضای زندگی کنونی یک فضای بسته و عاری از کودک است بنابراین لازم است والدین بیش از پیش برای فرزندان خود وقت بگذارند و با آنها هم‎بازی شوند.

وی خاطرنشان کرد: بازی با کودکان را نباید یک کار حاشیه‎ای در کنار کارهای دیگر تلقی کرد و صرفا به منظور رفع تکلیف دانست چرا که کودک به بازی با هیجان و نشاط احتیاج دارد و متأسفانه در فضای زندگی کنونی که تک‎فرزندی باب شده، این امر محقق نمی‎شود.

این روانشناس تأکید کرد: حتی اگر کودک به مهدکودک می‎رود و یا هم‎بازی‎های دیگری نیز دارد، بازی کردن والدین با این کودکان امری لازم و ضروری است چرا که روحیه ارزشمندی را در او ایجاد می‎کند.

وی درباره اینکه بازی والدین با کودکان موجب تنزل ابهت آنها نمی‎شود، گفت: خانواده پایگاه نظامی نیست که بچه‎ها بخواهند از والدین حساب ببرند، کودکان در صورتی از والدین خود حرف‎شنوی خواهند داشت که نیازهایشان در خانواده برآورده شود.

محبوبی ادامه داد: در صورتی‎که والدین برای فرزندان خود وقت بگذارند و ارتباط عاطفی قوی با آنها برقرار کنند، بچه‎ها کمترین لجبازی را خواهند داشت و اگر این ارتباط عاطفی قوی ایجاد نشود کودکان در سن بلوغ بیشترین فاصله را از والدین می‎گیرند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه بچه‎ها در زندگی کنونی فضای مناسبی برای بازی ندارند بنابراین آب‎بازی در حمام، رنگ‎بازی و گل‎بازی در اتاق و همچنین خاله‎بازی و مامان‎بازی بسیار در تربیت فرزندان موثر خواهد بود و در حقیقت در این نوع بازی‎ها علاوه بر ایجاد شور، نشاط و خلاقیت، کودکان تمرین مادر و پدر موفق بودن را انجام می‎دهند.

این روانشناس کودک در پایان از والدین درخواست کرد حتما در چینش بازی‎ها به توان جسمانی کودکان نیز توجه کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: