• سه شنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۹
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 973-8590-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : گفتگو

معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره‌کل آموزش و پرورش استان همدان خبر داد

برگزاری برنامه‌های ورزشی اوقات‌فراغت در 120 پایگاه ورزشی همدان

معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره‌کل آموزش و پرورش استان همدان از بهره‌مندی 52 هزار دانش‌آموز از برنامه‌های فراغتی و ورزشی این معاونت در تابستان سال گذشته خبر داد و گفت: امسال در 120 پایگاه ورزشی استان برنامه‌های ورزشی اوقات‌فراغت برگزار می‌شود.

عبدالله جعفری در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با اشاره به اینکه معاونت تربیت‌بدنی و سلامت آموزش و پرورش برنامه‌های فراغتی لازم را برای دانش‌آموزان فراهم می‌کند، افزود: با توجه به گستردگی برنامه‌ها و فضاهای ورزشی، پیش‌بینی می‌شود استقبال دانش‌آموزان از این برنامه‌ها رشد 10 درصدی داشته باشد.

وی با بیان اینکه این برنامه‌ها به منظور ایجاد شادابی و نشاط، توسعه سواد حرکتی، پوشش مخاطرات اجتماعی و ایجاد سبک زندگی سالم برگزار می‌شود، ادامه داد: در شرایط کنونی با گسترش فضای مجازی، کم‌تحرکی، گوشه‌نشینی و مخاطرات روانی و جسمی زندگی دانش‌آموزان را تهدید می‌کند.

جعفری با بیان اینکه 800 مربی ورزشی اوقات‌فراغت دانش‌آموزان را در تابستان پوشش می‌دهند، افزود: 120 فضای ورزشی ویژه دانش‌آموزان وجود دارد که تمرینات ورزشی را در آنها انجام می‌دهند به طوریکه در این راستا عدالت اجتماعی رعایت شده و پوشش برنامه‌های ورزشی خوبی نیز در روستاها خواهیم داشت.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره‌کل آموزش و پرورش استان همدان ادامه داد: برگزاری برنامه‌های ورزشی نیاز به اخذ شهریه دارد اما این مبالغ دریافتی نباید از ماهانه 50 هزار تومان افزایش یابد.

وی با بیان اینکه رشته‌های توپی مورد استقبال دانش‌آموزان است البته امسال دانش‌آموزان بیش از 30 نوع رشته رزمی را پوشش خواهند داد، گفت: در 120 پایگاه ورزشی فعال امسال برنامه‌های ورزشی اوقات‌فراغت برگزار می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: