• شنبه ۲ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-290-5
  • خبرنگار : 81121
  • منبع خبر : گفتگو

جمع‌آوری 3 میلیارد تومان زکات فطره در همدان

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی اداره‌کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان همدان از جمع‌آوری 3 میلیارد تومان زکات فطریه در پایگاه‌ها و ستادهای کمیته امداد این استان خبر داد.

جمشید محمدی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با اشاره به جمع‌آوری 2.7 میلیارد تومان زکات فطریه از استان در سال گذشته افزود: شهرستان همدان با 400 میلیون تومان زکات فطریه بیشترین میزان زکات جمع‌آوری شده در بین شهرستان‌های مختلف را به خود اختصاص داد.

وی با بیان اینکه این زکات از 1700 پایگاه مستقر در مساجد، میادین و مصلی جمع‌آوری شده است، ادامه داد: زکات جمع‌آوری شده از طریق پرداخت الکترونیکی چشمگیر نبوده است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی اداره‌کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان همدان خاطرنشان کرد: این مبلغ زکات در بخش‌های مختلف مسکن، درمان، معیشتی و تحصیل هزینه خواهد شد.

وی در پایان با اشاره به اینکه پایگاه‌ها در محل‌های برگزاری نماز عید فطر، مساجد و میادین مستقر شده بودند، گفت: بر اساس استفتاء صورت گرفته از دفتر مقام معظم رهبری میزان زکات فطره هر نفر در سالجاری 6 هزار تومان، کفاره غیرعمد روزی 2500 تومان و کفاره عمد نیز روزی 150 هزار تومان بود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: