• یکشنبه ۳ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 974-393-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : گفتگو

آغاز ثبت‌نام اردوهای جهادی دانشجویی در همدان

مسئول بسیج دانشجویی استان همدان از آغاز ثبت‌نام دانشجویان برای شرکت در طرح اردوهای جهادی خبر داد و گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال 700 نفر برای شرکت در این اردوها در استان ثبت‌نام کنند.

طیب فریادرس در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با بیان اینکه ثبت‌نام برای شرکت در طرح اردوهای جهادی اختصاص به جنس خاصی ندارد، افزود: سال گذشته 445 برادر و 212 خواهر در طرح اردوهای جهادی شرکت کردند.

وی با بیان اینکه در کلیه دانشگاه‌های سطح استان ثبت‌نام از علاقمندان انجام می‌گیرد سپس اعزام از 10 تیرماه آغاز خواهد شد، افزود: ثبت‌نام آنلاین نیز تا پایان تابستان انجام می‌شود به طوریکه دانشجویان برای اجرای طرح جهادی به کلیه شهرستان‌ها و روستاهای محروم استان اعزام خواهند شد.

فریادرس با بیان اینکه دانشجویان هزار و 300 روز در مناطق محروم به اجرای طرح جهادی خواهند پرداخت، یادآور شد: اجرای فعالیت‌های آموزشی، پرورشی، فرهنگی و عمرانی از جمله فعالیت‌های آنها در این مدت خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: در سال گذشته 15منزل مسکونی در مناطق محروم توسط گروه‌های جهادی ساخته شد و ترمیم 10 سرویس بهداشتی و 5 منزل مسکونی نیز توسط دانشجویان انجام گرفت.

مسئول بسیج دانشجویی استان همدان ادامه داد: هزینه‌های انجام شده در طرح جهادی از مجموعه‌های سپاه، کمیته امداد، دانشگاه‌ها و خیرین تأمین می‌شود.

وی به اهداف برگزاری اردوهای جهادی اشاره کرد و گفت: خودسازی مجموعه‌های دانشجویی، آشنایی با مناطق محروم و رفع محرومیت از روستاها، آشنایی با تولیدات روستائیان و تکریم جایگاه آنها، انجام فعالیت‌های آموزشی، فرهنگی و بهداشتی و آموزش خودمراقبتی از جمله اهداف برگزاری اردوهای جهادی است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: