• یکشنبه ۳ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-991-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : گفتگو

معاون بهره‌برداری شرکت آبفای همدان خبر داد

افزایش 9.6 درصدی مصرف آب در همدان

معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب استان همدان از افزایش 9.6 درصدی مصرف آب در همدان خبر داد و گفت: مصرف آب در همدان از 1550 لیتر در ثانیه عبور کرده است.

حمیدرضا نیکداد در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با اشاره به اینکه روزانه 1600 لیتر در ثانیه آب مصرف می‎شود، افزود: میزان تولید تجمعی آب از ابتدای سال تا پایان خردادماه نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش 6.3 درصدی داشته است اما نسبت به هفته گذشته 9.6 درصد افزایش دارد.

وی با بیان اینکه هفته صرفه‌جویی از ابتدای تابستان هر سال شروع می‌شود و در این هفته برنامه‌های مرتبط با صرفه‌جویی انجام می‌گیرد، اظهار کرد: هر همدانی در روز 180 لیتر آب مصرف می‌کند، در صورتی‌که جمعیت همدان را 550 هزار نفر در نظر بگیریم روزانه در شهر همدان 99 میلیون لیتر آب مصرف می‌شود.

معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب استان همدان ادامه داد: حجم فعلی سد اکباتان 32 میلیون مترمکعب است که 0.5 میلیون لیتر از سال گذشته بیشتر است.

وی با اشاره به راهکارهای صرفه‌جویی در مصرف آب، خاطرنشان کرد: استفاده از تجهیزات کاهنده مصرف و نصب در شیر آب منازل تا 30 درصد مصرف آب را کاهش می‌دهد.

نیکداد یادآور شد: استفاده از شیرهای الکترونیک و فلاشتانک‌های کم‌مصرف نیز تا 50 درصد مصارف را کاهش می‌دهد و با بررسی انجام شده مشخص شده با وجود عدم رعایت دریافت آب‌بهای واقعی از مشتری، اگر کاهنده‌های مصرف در منازل نصب شود بین 4 تا 6 ماه هزینه انجام شده در راستای خریداری این تجهیزات به خانواده برمی‌گردد.

معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب استان همدان با تأکید بر اینکه کولرهای آبی 250 لیتر در شبانه‌روز آب مصرف می‌کنند، بیان کرد: با توجه به مصرف بالای کولرهای آبی حتماً باید برنامه‌ای داشته باشیم که مصرف آب را کاهش دهیم که یکی از اقدامات بازبینی کولرها قبل از راه‌اندازی و سرویس اولیه است.

وی با اشاره به اینکه کولرهای آبی فقط در زمان‌هایی که هوا گرم است، روشن شود، اظهار کرد: سعی بر این باشد که از پوشش برای کولرهای آبی استفاده شود تا آفتاب بر کولرها تنابد و تبخیر کمتر صورت گیرد.

نیکداد از صنعتگران و تولیدکنندگان کولر خواست تا در ساخت و طراحی کولرها بازنگری داشته باشند و یادآور شد: با تغییر طراحی کولرها شاهد کم شدن مصرف آب خواهیم بود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: