• دوشنبه ۴ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-1391-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : گفتگو

تکمیل جراحی ترافیکی مرکز شهر همدان با تمرکززدایی اتوبوس‌ها

سرپرست سازمان مدیریت حمل ونقل بار و مسافر شهرداری همدان از تمرکززدایی اتوبوس‌ها از مرکز شهر همدان تا رویداد 2018 خبر داد.

محمد پوروخشویی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با بیان اینکه در شرایط کنونی ارتباط 4 خیابان اصلی شهر با یکدیگر قطع شده و اتوبوس‌ها باید در انتهای هر خیابان دور بزنند، افزود: متأسفانه آشفتگی ترافیکی در این خیابان‌ها حاکم شده و علاوه بر این دور زدن هر اتوبوس مخاطره جدی برای شهروندان ایجاد می‌کند.

وی ادامه داد: با توجه به مخاطرات موجود و تبدیل شدن چهار خیابان دیگر منتهی به میدان امام خمینی(ره) به پیاده‌راه در سال‌های آینده، نیاز به تمرکززدایی اتوبوس‌ها از میدان امام احساس می‌شود.

پوروخشویی با بیان اینکه در پی هر تغییری مخالفت و مقاومت‌هایی وجود دارد، اضافه کرد: تجربه ایجاد پایانه سرگذر برای اتوبوس‌ها یکی از این تغییرات بود که اکنون با رضایت مردم مواجه است.

وی خاطرنشان کرد: پیاده‌راه‌سازی میدان امام، خیابان‌های اکباتان و بوعلی 50 درصد از هویت میدان امام را بازگردانده است و مابقی این هویت نیز با تمرکززدایی اتوبوس‌ها از مرکز شهر بازمی‌گردد.

پوروخشویی با اشاره به اینکه طرح تمرکززدایی اتوبوس‌ها از مرکز شهر هنوز مصوب نشده است، گفت: در این طرح اتوبوس‌ها از خیابان‌های اصلی حذف و در انتهای هر خیابان ایستگاه عبوری برای آنها ایجاد خواهد شد و ایستگاهی برای مستقر شدن آنها به صورت پایانه درنظر نخواهیم گرفت.

وی یادآور شد: با توجه به اینکه عموم مردم برای انجام امور مجبور به حضور در میدان امام هستند، دو دستگاه اتوبوس 9 متری رایگان نیز برای جابجایی مسافران از چهارراه خواجه‌رشید تا میدان امام درنظر خواهیم گرفت.

سرپرست سازمان مدیریت حمل ونقل بار و مسافر شهرداری همدان تصریح کرد: با اجرایی شدن این طرح از حجم ترافیک در خیابان‌های اصلی شهر کاسته می‌شود و به جای دور زدن 45 دستگاه اتوبوس فقط دو اتوبوس از انتهای خیابان دور خواهند زد.

وی تأکید کرد: تا کنون 60 درصد جراحی ترافیکی در میدان امام انجام گرفته و با اجرایی شدن این طرح نیز هویت میدان امام بازخواهد گشت.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: