• دوشنبه ۴ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۲
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 974-1197-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : گفتگو

جشنواره ملی «گردو» در تویسرکان برگزار می‌شود

فرماندار شهرستان تویسرکان از برگزاری دو جشنواره ملی گردو و صنایع مبل و منبت در این شهرستان خبر داد.

حبیب مومیوند در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با اشاره به برگزاری موفق و اثرگذار این جشنواره در سال گذشته تصریح کرد: جشنواره ملی گردو و صنایع مبل و منبت نیمه شهریورماه امسال تا پیش از شروع ماه محرم همزمان با اوج حضور گردشگران در شهرستان تویسرکان برگزار می‌شود که امیدواریم نتایج امیدبخشی برای حوزه اقتصاد شهرستان به دنبال داشته باشد.

وی با بیان اینکه برگزاری این جشنواره‌ها دستاوردهای خوبی همچون معرفی شهرستان، جاذبه‌های گردشگری، صنایع فعال و همچنین معرفی تولیدات باغی و کشاورزی این شهرستان را دارد، افزود: در این جشنواره شاهد حضور گردشگران، کشاورزان، باغداران و فعالان عرصه مبل و منبت خواهیم بود که زمینه ارتباط آنها فراهم شده و از تجربیات و علم یکدیگر استفاده خواهند کرد.

مومیوند با بیان اینکه محصول چندمنظوره گردو و صنایع مبل و منبت از مهمترین ظرفیت‌های تویسرکان برای جذب گردشگران به شمار می‌روند که پویایی اقتصاد تویسرکان را به دنبال دارد، اضافه کرد: تویسرکان، پایتخت گردوی ایران است و جشنواره گردو باید هر سال بهتر از سال قبل برگزار شود تا به سوی بهره‌وری حداکثری از این محصول مهم کشاورزی در شهرستان حرکت کنیم.

وی با اشاره به اینکه شهرستان تویسرکان با برگزاری این برنامه‌ها و سایر برنامه‌های تدوین شده تأثیر بسزایی در معرفی شهرستان در رویداد «همدان 2018» خواهد داشت، یادآور شد: بخش خصوصی نیز برای برگزاری این دو جشنواره تأثیر بسزایی خواهند داشت بنابراین باید با تمام قوا وارد شوند.

فرماندار شهرستان تویسرکان در پایان اظهار کرد: نظرات، ایده‌ها و راهکارهای کارشناسانه عموم مردم، اندیشمندان و صاحب‌نظران برای هر چه بهتر برگزار شدن جشنواره‌های گردو و مبل و منبت برای ما اهمیت دارد و از آنها استقبال می‌کنیم.

شهرستان تویسرکان با برخورداری از بیش از پنج هزار و 500 هکتار باغ‌های گردو و تولید این محصول با کیفیتی بالا، پایتخت گردوی ایران نام گرفته و همچنین یکی از با سابقه‌ترین و بزرگترین قطب‌های تولید صنایع مبل و منبت در کشور به شمار می‌رود.

همچنین این شهرستان با برخورداری از بیش از چهار هزار و 747 کارگاه صنایع مبل و منبت و حدود هشت هزار شاغل در این بخش از قطب‌های مطرح و مهم تولید صنایع مبل و منبت در کشور به شمار می‌رود.

تویسرکان سال گذشته شاهد برگزاری جشنواره ملی گردو در شهر تویسرکان و جشنواره صنایع مبل و منبت در روستای اشترمل بود که با استقبال خوب مردم و گردشگران روبرو شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: