• سه شنبه ۵ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۸
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 974-2097-5
  • خبرنگار : 8118
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

آموزش 700 نفر از جامعه هدف اسدآباد در راستای پیشگیری از ایدز

معاون فرماندار شهرستان اسدآباد از آموزش 700 نفر طی 3 ماه ابتدای سال در راستای پیشگیری از ایدز توسط دانشکده علوم پزشکی شهرستان خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، یزدان آزرمی در کارگروه پیشگیری از ایدز شهرستان اسدآباد، افزود: این آموزش توسط دانشکده علوم پزشکی شهرستان به جامعه هدف‌هایی چون اصناف، آرایشگران و زنان باردار ارائه شده است.

وی با تأکید بر اینکه مدیریت و جمع‌آوری پسماندها و زباله‌های عفونی مطب‌ها از جمله سرسرنگ‌ها یکی از ضروریات در راستای سلامت و بهداشت جامعه است، خاطرنشان کرد: در سطح شهرستان شهرداری کلیه زباله‌های عفونی و از جمله سرسرنگ‌ها را از اماکن عمومی، سرویس‌های بهداشتی عمومی و پارک‌ها باید جمع‌آوری شده و به دستگاه بی‌خطرساز زباله بیمارستان قائم(عج) تحویل دهد و پس از بی‌خطرسازی نسبت به دفن این زباله‌ها با زباله‌های عادی مبادرت شود.

آزرمی با تأکید بر ارتقاء حساسیت جامعه نسبت به پیشگیری از ایدز افزود: اولویت قرار دادن ایجاد حساسیت در جامعه و در مرحله دوم آموزش‌های مستمر و همگانی از نقش موثری در بحث کنترل و پیشگیری از این بیماری برخوردار بوده و انتظار است همه مردم و مسئولان فارغ از دستورالعمل‌ها نقشی جهادی در این رابطه داشته باشند.

وی از بيماری ايدز به عنوان يک معضل اجتماعی ياد کرد و ادامه داد: لزوم همكاری‌های بين‌بخشی برای كاهش همه‌گيری اين بيماری از نقش موثری برخوردار خواهد بود.

آزرمی اظهاراميدواری کرد: با مشارکت هر چه بيشتر دستگاه‌های متولی شاهد تحقق اهداف چهارمين برنامه استراتژيک ايدز در شهرستان باشيم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: