• سه شنبه ۵ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۹
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 974-2197-5
  • خبرنگار : 8119
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون استاندار همدان:

مدیران بدون حاشیه و اختلاف، وارد عرصه عمل و تلاش شده‌اند

معاون استاندار همدان گفت: چیزی حدود 10 درصد اعتبارات به استان‌ها داده می‌شود و 90 درصد اعتبارات اصلی در سازمان‌های مرکزی و وزارتخانه‌هاست بنابراین مدیران و مسئولان شهرستانی باید برای جذب اعتبارات مورد نیاز تلاش و پیگیری لازم را از تهران داشته باشند.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، رضا قیاسی سه‌شنبه 5 تیرماه در جلسه کمیته برنامه‌ریزی شهرستان ملایر، افزود: قدرت و توانایی مدیران در جذب اعتبارات ملی و استانی بسیار تعیین‌کننده است البته نمایندگان مردم ملایر برای أخذ اعتبارت از وزارتخانه‌ها و سازمان‌های مربوطه در تلاش هستند.

وی با بیان اینکه تعامل بین مسئولان، نمایندگان مردم در مجلس، با مدیران‌کل سازمان‌ها و وزرا در این زمینه راهگشاست، اظهار کرد: امروز وفاق قابل قبولی در سطح استان همدان در بین حاکمیت وجود دارد و مدیران بدون حاشیه و اختلاف، وارد عرصه عمل و تلاش شده‌اند که بسترساز دستاورهای بی‌شماری شده است.

قیاسی با تأکید بر اینکه در بحث اعتبارات سهم شهرستان ملایر با توجه به موقعیت و جایگاه آن، ظرفیت‌ها و جمعیت موجود در این شهرستان باید ویژه لحاظ شود، گفت: شاخص‌های زیادی برای تخصیص اعتبارات به شهرستان‌ها در استان همدان احصاء شده و مدنظر قرار گرفته می‌شود.

سرپرست فرمانداری شهرستان ملایر در بخش دیگری از سخنانش خاطرنشان کرد: یکی از اقدامات و بی‌تدبیری‌های انجام شده در دولت دهم، کلنگ‌زنی بیش از 420 هزار میلیارد تومان پروژه در سطح کشور بود که متأسفانه به حال خود رها شد و با توجه به کمبود منابع مالی تا 20 سال آینده هم دولت نمی‌تواند این طرح‌های نیمه‌کاره و شروع نشده را تکمیل کند.

وی ادامه داد: در این راستا دولت ناچار شد از منابع درآمدی محدود موجود طرح‌هایی با پیشرفت فیزیکی بالای 70 درصد را تکمیل کرده و به مرحله بهره‌برداری برساند و حتی از مشارکت بخش خصوصی نیز استفاده کند.

قیاسی یادآور شد: با توجه به مشکلات اقتصادی موجود اعتبارات دولتی به اندازه کافی نیست، سطح درآمدها پایین و از سوی دیگر میزان هزینه‌ها افزایش یافته و منابع مالی حتی برای اتمام طرح‌ها و پروژه‌های در دست اقدام کفاف نمی‌دهد بنابراین توزیع اعتبارات بر اساس محدودیت‌های مالی منابع موجود انجام شده است.

وی با بیان اینکه امیدواریم درصد تخصیص اعتبارات در سالجاری نسبت به سال گذشته افزایش داشته یابد، گفت: یکی از دغدغه‌های استاندار همدان این است که مدیران دستگاه‌های اجرایی باید اعتبارات مورد نیاز خود را با پیگیری و تلاش از مرکز جذب کنند و بدون تردید موفقیت در این زمینه در میزان ارزشیابی مدیران به عنوان یک امتیاز ویژه لحاظ می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: