• چهارشنبه ۶ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۴
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 974-2297-5
  • خبرنگار : 8119
  • منبع خبر : گفتگو

سومين کمپ بانوان استان همدان افتتاح شد

معاون سياسی، اجتماعی فرمانداری شهرستان ملایر گفت: سومين کمپ بانوان استان، مرکز مشاوره اعتياد و نمايشگاه دائمي مبارزه با موادمخدر در ملایر افتتاح شد.

سعيد کتابي در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با بیان اینکه شهرستان ملاير در کشور به ‌عنوان پايلوت طرح کرامت شناخته‌ شده است و در اين زمينه فعاليت‌هاي خوبي را انجام داده‌ايم، افزود: آمار و ارقام نشان مي‌دهد تأثيرات بسزايي در زمینه مبارزه، درمان و آگاهي‌بخشي به اقشار مختلف مردم صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: مبارزه همه‌‌جانبه با اعتياد هماهنگي گسترده دستگاه‌هاي مختلف اداري و حضور پرشور مردمي را مي‌طلبد و به طور قطع بدون حضور مردم اين کار به نتيجه نخواهد رسيد.

وی با اشاره به اينکه ريشه بسياري از آسيب‌هاي اجتماعي موادمخدر است، اظهار کرد: بايد در دو حوزه مقابله و انجام کارهاي فرهنگي بيشتر از گذشته کار کرد و در اين زمينه ائمه‌جمعه و جماعات، فرهنگیان، هنرمندان، ورزشکاران و ... نيز باید پاي‌ کار باشند.

کتابی با بیان اینکه در عصر حاضر بلاي خانمان‌‌سوز اعتیاد، يکي از حيله‌‌هاي دشمن براي زمين‌گير کردن جوانان و خانواده‌های ما است، ادامه داد: غالبا جواناني که با مساجد و کارهاي معنوي ارتباط گرفته‌‌اند، درگير موادمخدر و آسيب‌هاي مختلف اجتماعي نمي‌‌شوند.

وی با اشاره به اينکه بايد کمپ‌های موجود تقويت و توسعه يابند، خاطرنشان کرد: بايد بتوانيم براي کساني که موادمخدر را کنار گذاشته و به آغوش خانواده و جامعه بازگشته‌اند، اشتغالزايی کنیم تا جامعه پذيراي آنها باشد.

معاون فرماندار ملایر با بیان اینکه يکي از اولويت‌هاي اصلي ما در کشور که مقام معظم رهبري بر آن تأکيد بسيار دارند، مبارزه با موادمخدر و انجام کارهاي فرهنگي در اين زمينه است، گفت: حدود 80 درصد از علل گرايش به موادمخدر، عدم آگاهي و اطلاع شخص و خانواده‌ها است که با اطلاع‌رساني‌‌هايي از طرق مختلف طی سال‌های اخیر این درصد کمتر شده است.

وی با تأکید بر ضرورت ارتقای سطح آگاهی همه اقشار جامعه در زمینه مخاطرات و تبعات منفی موادمخدر سنتي و صنعتي، یادآور شد: شهرستان ملاير در بسيار از زمينه‌‌ها در سطح استان همدان منحصربفرد است و بايد بتوانيم از همه اين ظرفيت‌‌ها به ویژه توان بالای خیرین و کارشناسان فرهنگی موجود در جهت کاهش آسيب‌‌هاي اجتماعي استفاده کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: