• چهارشنبه ۶ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 974-493-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : گفتگو

معاون پژوهشی دانشگاه بوعلی‌سینا خبر داد

ایجاد فرصت مطالعاتی برای دانشجویان دانشگاه بوعلی در خارج از کشور

معاون پژوهشی دانشگاه بوعلی‌سینا از ایجاد فرصت مطالعاتی این دانشگاه برای دانشجویان دکتری در خارج از کشور خبر داد.

دکتر غلامحسین مجذوبی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، در تشریح این خبر توضیح داد: یک دوره 6 ماهه برای دانشجویان دکتری دانشگاه بوعلی‌سینا درنظر گرفته شده است تا در یکی از دانشگاه‌های معتبر خارج از کشور به تحقیق و تبادل اطلاعات بپردازند.

وی با بیان اینکه این طرح ویژه دانشجویانی است که به انتهای سال سوم نرسیده و قبل از اتمام ترم ششم قرار دارند، اظهار کرد: این دوره 6 ماهه برگزار می‌شود اما دانشجویان تا 9 ماه هم می‌توانند در کشور مقصد بمانند.

مجذوبی با اشاره به اینکه هزینه این طرح از سوی دانشگاه پرداخت می‌شود، تصریح کرد: با اجرای این طرح تعاملات بین‌المللی بین دانشگاه‌ها و دانشجویان فراهم می‌شود و از آخرین دستاوردهای علمی یکدیگر برای تولیدات علمی مشترک آگاه شده و استفاده می‌کنند.

وی با اعلام اینکه دانشجویان مقطع دکتری تا پایان تیرماه فرصت اعلام آمادگی برای بهره‌مندی از این طرح مطالعاتی را دارند، ادامه داد: هیچ محدودیتی برای تعیین دانشگاه مقصد به جز کشور انگلستان که سال‌هاست تعاملات علمی خود را با ایران قطع کرده، وجود ندارد.

معاون پژوهشی دانشگاه بوعلی‌سینا در پایان خاطرنشان کرد: اغلب دانشجویان رشته‌های فنی و مهندسی خواستار استفاده از این طرح مطالعاتی هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: