• یکشنبه ۱۰ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۳
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 974-4197-5
  • خبرنگار : 8118
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

کسر 30 درصد کادر اداری آموزش و پرورش اسدآباد

فرماندار شهرستان اسدآباد گفت: هزینه آب، برق و گاز براساس دستورالعمل دولت برای مدارس کشور رایگان شد.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، کریم حمیدوند در شورای آموزش و پرورش شهرستان اسدآباد، اظهار کرد: در صورت افزایش میزان مصرف آب، برق و گاز مدارس از میانگین حد تعرفه تعیین شده، هزینه میزان مصرفی بیش از حد میانگین تعرفه آنان احتساب خواهد شد.

وی در ادامه از کسر 30 درصد کادر اداری آموزش و پرورش این شهرستان در سالتحصیلی جدید امسال خبر داد و بیان کرد: بیشتر کادر ادارای آموزش و پرورش شهرستان ابتدا به سمت کادر آموزشی و بعد از آن به سمت کادر اداری هدایت خواهند شد.

حمیدوند با اشاره به اینکه بیشترین مدارس چند پایه استان با 167 کلاس به شهرستان اسدآباد اختصاص دارد، افزود: مهاجرت روستائیان از مهمترین دلایل وجود بیشترین کلاس‌های چند پایه در این شهرستان بوده است.

وی در ادامه تصریح کرد: مردم باید تأثیر هزینه‌ای که برای آموزش و پرورش پرداخت می‌کنند را ببیند چرا که این امر از نقش موثری در ترغیب و تشویق هر چه بیشتر کمک آنان به آموزش و پرورش خواهد داشت.

فرماندار با اشاره به بحث وقف و تکریم خیرین نیز اظهار کرد: باید برای این امر شرعی بیشتر فرهنگسازی شده و کار خیر را تبلیغ و تکریم کرد چرا که تکریم خیران بحث وقف را در جامعه بیش از گذشته ارتقاء خواهد بخشید و در شهرستان را وارد فاز توسعه خواهد کرد.

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان اسدآباد هم گفت: در سالتحصیلی 98_97 شهرستان اسدآباد نیازمند 149 نفر نیروی انسانی بوده که در این راستا 100 نفر کمبود وجود دارد و برای ساماندهی و جبران کمبود نیروی انسانی نیازمند حمایت هستیم.

رحمان سجادی همچنین با اشاره به اینکه در سالتحصیلی جدید آقایان در مدارس دخترانه شهرستان مأموریت و حضور نخواهند داشت، افزود: پروژه جابجایی مدارس شهید صوفی و راحمی شهر اسدآباد برای سالتحصیلی جدید در راستای دوره‌ای شدن انجام خواهد گرفت.

وی در ادامه با بیان اینکه پروژه مهر 97 در اسدآباد کلید خورده است، اضافه کرد: تا کنون در همین راستا 6 مدرسه شهرستان از محل نوسازی مدارس آسفالت شده و رنگ‌آمیزی و زیباسازی مدارس را نیز در دستور کار قرار داده‌ایم.

سجادی با بیان اینکه مدارس دولتی در حال حذف بوده و باید دو مدرسه نمونه دولتی شهید خزایی و رنجبرزاده شهرستان نیز حذف شود، گفت: با توجه به اینکه گسترس مدارس هیئت امنایی از روز گذشته ممنوع شده، منتظر بخش‌نامه برای تبدیل یکی از این مدارس به مدرسه شاهد هستیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: