• سه شنبه ۱۲ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۱
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 974-5097-5
  • خبرنگار : 8118
  • منبع خبر : گفتگو

رئیس اتاق اصناف اسدآباد خبرد اد

فعالیت 400 واحد صنفی فاقد پروانه کسب در اسدآباد

رئیس اتاق اصناف اسدآباد از فعالیت 400 واحد صنفی فاقد پروانه کسب در این شهرستان خبر داد و گفت: در حال حاضر در سطح شهر و روستای اسدآباد بیش از 4 هزار واحد صنفی دارای پروانه کسب فعالیت دارند که در سه ماه ابتدای امسال 496 مورد بازرسی از صنوف مختلف این شهرستان توسط اتاق اصناف انجام شده است.

موسی‌رضا غفاریان در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با بیان اینکه واحدهای فاقد پروانه در دست پیگیری و اقدام هستند، افزود: طی سه ماهه ابتدای سالجاری 45 واحد صنفی فاقد پروانه سطح شهرستان پلمب و پس از طی مراحل لازم فک‌پلمب شده‌اند.

غفاریان با اشاره به صدور 154 مورد اخطار به واحدهای صنوف بازرسی شده شهرستان در سه ماه ابتدای امسال خاطرنشان کرد: از 496 مورد بازرسی انجام گرفته شده از واحدهای صنفی سطح شهرستان طی مدت فوق 59 مورد به ارزش ریالی 2 میلیون و 920 هزار تومان منجر به تخلف بوده و تخلفات این واحدها به تعزیرات شهرستان گزارش شده است.

وی ادامه داد: 69 مورد اخذ پروانه کسب، 3 مورد ابطال پروانه، 30 مورد گشت مشترک و 30 مورد حل و فصل شکایات در کمیسیون 5گانه اصناف از دیگر اقداماتی بوده که توسط اتاق اصناف این شهرستان طی مدت فوق انجام گرفته است.

رئیس اتاق اصناف اسدآباد تعداد اتحادیه‌های اتاق اصناف شهرستان را 17 مورد اعلام کرد و گفت: اتاق اصناف شهرستان دارای یک واحد بازرسی و یک واحد پلمب به صورت مستقیم بوده که این واحدها یکی از فعال‌ترین واحدهای حوزه اصناف در سطح استان هستند.

وی در ادامه با اشاره به سامانه پیامکی 1000127 اظهار کرد: این سامانه پیامکی به صورت شبانه‌روزی آماده دریافت و رسیدگی به هر گونه شکایات، انتقادات و پیشنهادات و حتی تشویق‌های شهروندان است و کمتر از یک دقیقه پیشنهادات و انتقادات آنان را رسیدگی و بررسی کرده و پاسخگو خواهد بود.

غفاریان در بخش دیگری از سخنانش یکی از بزرگ‌ترین نارضایتی‌ها و معضلات و نگرانی‌های صنوف شهرستان را وجود هفته‌بازارها، دستفروشان و وانت‌بارها عنوان کرد و افزود: هفته‌بازارهای برپا شده در شهر آجین و اسدآباد بزرگ‌ترین لطمه را به بیش از 4 هزار واحد صنفی شهرستان وارد کرده‌اند.

وی با گلایه‌مندی صنوف از فعالیت هفته‌بازارها گفت: بزرگ‌ترین لطمه افزایش مالیات برای اصناف بوده که این امر کسبه و بازاریان و 4 هزار واحد صنفی شهرستان را از هفته‌بازارها گلای‌مند کرده و حتی موجب بی‌رونقی بازار کسبه شده است.

رئیس اتاق اصناف اسدآباد سدمعبر، آلودگی صوتی، عرضه کالاهای غیربهداشتی و غیراستاندارد را از دیگر معضلات فعالیت این هفنه‌بازارها و وانت‌بارها برشمرد و تصریح کرد: هیچ‌یک از دستفروشان هفته‌بازارها دارای اطلاعات و سوءپیشینه و مشخصات از خود در اماکن شهرستان نیستند و بدون پروانه کسب در این هفنه‌بازارها در حال فعالیت هستند که لازم است در راستای ساماندهی آنان توسط دستگاه‌های ذیربط چاره و تدبیری اساسی و با برنامه‌ریزی شده اندیشیده شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: