• سه شنبه ۱۲ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۳
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 974-392-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس فراکسیون فرش و صنایع دستی در مجلس:

برندسازی و حمایت از صادرات از اولویت‌های کشور است

رئیس فراکسیون فرش و صنایع دستی در مجلس شورای اسلامی گفت: در تولید و فروش کالا از ظرفیت موجود کشور بهره نبرده‌ایم چرا که تولید ما بازارمحور نیست در حالیکه ابتدا باید برای کالا بازاریابی صورت پذیرد سپس کالا تولید شود.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، علی وقفچی سه شنبه 12 تیر در نخستین میز تخصصی فرش و تابلو فرش دستباف در استان همدان، اظهار کرد: امروزه با افتخار می بینیم که فرش ایران با داشتن دیرینه کهن خود توانسته جهان را تسخیر و اصالت فرهنگی ایرانیان را به تمام دنیا ثابت کند به طوریکه پاسپورت معنوی کشور ما در جهان فرش است.

وی ادامه داد: امروز ضروری‌ترین نیاز جهانی صلح جهانی است، ایرانیان باید منادی صلح جهانی باشند و بهترین راه برای این امر، زنده کردن فرش و صنایع دستی است.

رئیس فراکسیون فرش و صنایع دستی در مجلس خاطرنشان کرد: نقش فرش و صنایع دستی یکی از ضرورت های جهانی و کشور است اما در قشر تولیدکنندگان، صادرکنندگان و تهیه‌کنندگان انسجام نداریم و بیشتر حرکت های ما در این راه خودزنی است.

وقفچی با تاکید بر اینکه «دولتمران باید رویکرد خود را در این زمینه تغییر دهند»، افزود: دولت برای یک زندانی یک‌میلیون تومان هزینه می‌کند اما برای بیمه یک شخص که 170 هزار تومان است ،هزینه‌ای نمی‌کند.

وی اضافه کرد: برخی افراد در زمینه برندسازی تنها خودی نشان داده‌اند به طوریکه امروزه برند سازی و حمایت از صادرات از ضروریات و اولویت‌های کشور است.

این نماینده مجلس گفت: ارتقاء سازمانی ضرورت فرش کشور است که در این بین به دنبال انجام امور هستیم و متأسفانه از ظرفیت موجود کشور بهره نبرده‌ایم و تولید ما بازارمحور نیست در حالیکه ابتدا باید برای کالا بازاریابی صورت پذیرد سپس کالا تولید شود.

وی اظهار کرد: روز جهانی فرش نیز باید یکی از اولویت ها و ضرورت‌های ما برای معرفی و فروش بیشتر فرش قرار بگیرد و از رهگذر این امر دستاوردهای زیادی خواهیم داشت.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: