• چهارشنبه ۱۳ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۷
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 974-5197-5
  • خبرنگار : 8118
  • منبع خبر : گفتگو

آغاز خرید تضمینی جو و گندم در اسدآباد

مدیر جهادکشاورزی شهرستان اسدآباد از آغاز خرید تضمینی محصولات استراتژیک جو و گندم و کلزا کشاورزان این شهرستان توسط مراکز دولتی خبر داد.

سقراط بیرنگ در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، اظهار کرد: محصول گندم کشاورزان توسط مراکز دولتی با قیمت تضمینی 1300 تومان، جو 1030 تومان و کلزا 2860 تومان در حال خریداری است.

وی افزود: برای خرید گندم از کشاورزان در این شهرستان 6 مرکز خرید رسمی شامل کارخانه آرد زارعی، سیلوی ظفری، تعاون روستایی، روستاهای موسی‌آباد، حسن‌آباد و طویلان علیا درنظر گرفته شده است.

بیرنگ ادامه داد: از 11 تیرماه به صورت عمده خریداری گندم کشاورزان اسدآبادی آغاز شده و در این راستا کشاورزان دهستان چهاردولی و کلیایی که با بعد مسافت مواجه هستند، برای فروش محصول خود می‌توانند به مراکز خرید حسن‌آباد امام و طویلان علیا مراجعه کنند.

وی با پیش‌بینی برداشت بیش از 90 هزار تن گندم و جو از مزارع اسدآباد، تصریح کرد: امسال بیش از 20 هزار هکتار از مزارع سطح شهرستان زیرکشت گندم و سطح 10 هزار هکتار زیرکشت جو رفته که تا کنون بیش از 70 درصد از محصول جو دیم مزارع اسدآباد برداشت شده است.

بیرنگ از افزایش تولید 25 درصدی گندم و افزایش تولید 30 درصدی جو در این شهرستان نسبت به سال گذشته خبر داد و خاطرنشان کرد: کشاورزان با مراجعه به مراکز خرید و ارائه کارت ملی محصول خود را در این مراکز به صورت تضمینی به فروش خواهند رساند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر برداشت کلزا نیز از مزارع کشاورزی شهرستان آغاز شده که با افزایش 3 برابری کشت این محصول به میزان 650 هکتار بر اساس پیش‌بینی 2 هزار تن کلزا در شهرستان توسط بهره‌برداران در سالجاری برداشت خواهد شد که خریداری این محصول نیز توسط مراکز دولتی به صورت تضمینی آغاز شده  است.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان اسدآباد یادآور شد: در حال حاضر برداشت کلزا به صورت موردی از مزارع شهرستان آغاز شده است و عمده برداشت از 15 تیرماه در اراضی کشاورزی شهرستان شروع خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: